Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Połasił się na tani kredyt, stracił tysiąc złotych

2013-03-05 13:22:10 (ost. akt: 2013-03-05 13:32:28)

Kredyt na 100 tys. zł z odsetkami jedynie w wysokości 3 tys. zł? "Super oferta" pomyślał mieszkaniec gminy Sępopol i czym prędzej na nią odpowiedział. Nie pomyślał jednak, że w ten sposób internetowi naciągacze żerują na ludzkiej lekkomyślności.

W internecie 33-letni mieszkaniec gminy Sępopol szukał najbardziej korzystnych warunków kredytowych. W końcu trafił na ogłoszenie, które przykuło jego uwagę. Zawierało ono informację o niskim oprocentowaniu oraz minimum formalności.

Mężczyzna zadzwonił pod podany numer telefonu. Miły rozmówca poinformował, że jest podmiotem prywatnym i bez problemu oraz zbędnych procedur udzieli kredytu na 100 tys. zł. Koszty 5-letniego okresu kredytowania miały wynosić zaledwie 3 tys. zł. Warunkiem szybkiego otrzymania pieniędzy było przesłanie opłaty manipulacyjnej — 1014 zł.

Aby transakcja była załatwiona błyskawicznie, głos w słuchawce polecił przesłać pieniądze korzystając z pocztowej usługi błyskawicznego przelewu gotówki. Prosił, żeby numer identyfikacyjny zlecenia przesłać mu smsem.

33-latek bez wahania pobiegł na pocztę i postąpił zgodnie z instrukcją. W ciągu kilku minut kwota kredytu o jaką się ubiegał miała przyjść ta samą drogą, czyli błyskawicznym przelewem.

Po około godzinie czekania mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Numer telefonu, pod który wysłał wiadomość tekstową, milczał.

Jak działa proceder? Oszuści ogłaszają się na stronach internetowych przeznaczonych dla poszukujących szybkich kredytów. Obiecują transakcje bez zbędnej procedury i dokumentacji.

W zamian polecają uiścić opłatę manipulacyjną w kwocie kilkuset złotych. Najlepiej za pośrednictwem poczty, która dokonuje usługi błyskawicznych przelewów gotówki. Wystarczy nr identyfikacyjny, który podaje się pani w okienku.

Pokrzywdzony po wpłaceniu gotówki przesyła nr zlecenia sprawcy. Ten w dowolnym urzędzie pocztowym w Polsce odbiera pieniądze i nigdy więcej nie kontaktuje się z osobą oszukaną.


Policjanci apelują, aby kredyty gotówkowe brać tylko i wyłącznie z sprawdzonych bankach. Może procedura trwa nieco dłużej, ale kredytobiorca ma gwarancje, że otrzyma gotówkę i nie zostanie oszukany.

Robert Koniuszy
KPP Bartoszyce
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aj #1013040 | 81.219.*.* 6 mar 2013 13:22

  Teraz pozostaje tylko strzelic sobie w drugie kolano...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bond #1012337 | 31.63.*.* 5 mar 2013 20:35

  kolejny BARAN odstrzelony!!!!! brawo gościu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages