Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Pisarz urzekł swoich słuchaczy

2013-03-15 12:28:39 (ost. akt: 2013-03-15 12:31:58)
Jerzy Górczyński opowiadał o swoich książkach, ale szczególną uwagę poświęcił najnowszej powieści „Niewolnicy muszą odejść”

Jerzy Górczyński opowiadał o swoich książkach, ale szczególną uwagę poświęcił najnowszej powieści „Niewolnicy muszą odejść”

Autor zdjęcia: Archiwum

Pisarz Jerzy Górczyński z Wiatrowca (gm. Sępopol) był gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach.

Pierwsi czytelnicy zjawili się niemal godzinę przed czasem, dzięki czemu mieli możliwość konwersacji z autorem jeszcze przed spotkaniem.

Jerzy Górczyński nawiązał świetny kontakt z publicznością. Opowiadał o swoich książkach, ale szczególną uwagę poświęcił swojej najnowszej powieści „Niewolnicy muszą odejść”. To kolejna książka z tzw. tryptyku, która powstała na przestrzeni ostatnich 10 lat, osadzona w pewnym świecie realiów Polski.

Pisarz przytoczył również kilka faktów z życia prywatnego. Sposób w jaki opowiadał sprawił, że wszyscy z przyjemnością go słuchali. Urzekł obecnych poczuciem humoru oraz spontanicznym zachowaniem. Ci, którzy czuli niedosyt mogli zadawać pytania, po spotkaniu autor chętnie na nie odpowiadał.

Na koniec można było zakupić książkę Jerzego Górczyńskiego, dostać autograf, zrobić sobie zdjęcie, a także porozmawiać, a rozmowom nie było końca.

Halina Wołodko, MGBP Korsze

Jerzy Górczyński

Autora opowiadań, powieści, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Debiutował wierszem „Tej ziemi” w 1972 roku w "Gazecie Olsztyńskiej". Swoje utwory publikował m. in. w „Warmii i Mazurach”, „Nowej Wsi”, „Kormoranie”, „Miesięczniku Literackim”, „Olsztyńskim Informatorze Kulturalnym”, „Gońcu Bartoszyckim”, „Borussi”, czasopismach „Poezja Dzisiaj”, „Okolice”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages