Czwartek, 5 grudnia 2019. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Wiemy, kto weźmie udział w kolejnym etapie turnieju wiedzy pożarniczej

2013-03-25 12:15:27 (ost. akt: 2013-03-25 12:24:01)

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie wzięło udział siedmiu uczniów ze szkół podstawowych i czterech uczniów gimnazjum. Rywalizowali oni w dwóch grupach wiekowych: młodszej i starszej.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych (test 25 pytań) i ustnej dogrywce dla uczniów z jednakową liczbą punktów, jury zakwalifikowało do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe) — Wojciech Miszczyszyn ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie,

II grupa wiekowa (gimnazja) — Kinga Kirwiel z Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali wręczone przez burmistrza Grzegorza Muchę pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że zdobyta wiedza zwiększy świadomość młodzieży w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Celem turnieju jest bowiem rozpowszechnienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego i postępowania na wypadek powstania pożaru, obowiązujących przepisach przeciwpożarowych oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 27 marca w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach.

Magdalena Puciato

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages