Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

"Daj śmieciom kosza"

2013-04-03 19:51:10 (ost. akt: 2013-04-03 19:53:56)

Autor zdjęcia: Magdalena Wlazło

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbyła się debata pod tytułem "Lokalny ekorozwój. Jak było do tej pory? Daj śmieciom kosza"

My - uczennice klasy III b Gimnazjum- Magdalena Wlazło i Kinga Kirwiel przystąpiłyśmy do rekrutacji do udziału w XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku wyzwaniem jest projekt, który ma na celu zwiększenie aktywności społecznej uczniów.

W związku z tym 25.03.2013 roku przygotowałyśmy debatę pt. "Lokalny ekorozwój. Jak było do tej pory? "Daj śmieciom kosza" W debacie uczestniczyli burmistrz Sępopola, radni miejscy, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych w Sępopolu i mieszkańcy. Rada Rodziców, uczniowie, dyrektor szkoły, nauczyciele i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Dlaczego tacy goście? Wszystkich bowiem dotyczy problem segregacji śmieci, ponieważ każdy mieszkaniec Sępopola, urzędnik, czy przedstawiciel poszczególnych władz w swoim domu, szkole i instytucji musi złożyć deklarację dotyczącą sposobu segregacji śmieci zgodnie z nową Ustawą, która budzi wiele pytań, niejasności i kontrowersji.

Na początku obejrzeliśmy film ukazujący sondaż celem, którego było zebranie informacji od uczniów i mieszkańców Sępopola na temat postaw związanych z zarządzaniem odpadami w ich domach. Następnie przeprowadziliśmy mini test o segregacji śmieci wśród gości. Każdy uczestnik musiał "dać śmieciom kosza".

Następnie zaprosiliśmy gości do dyskusji: Jak po nowemu dobrze segregować śmieci? Gdzie je umieszczać? Jak będą wyglądały pojemniki do segregacji? Co się dzieje z odpadami, które są zabierane spod naszego domu? itd. Potem wspólnie wypracowaliśmy wnioski, co możemy zrobić, co kontynuować, aby zmieniać postawy wśród naszych mieszkańców.

Magdalena Wlazło i Kinga Kirwiel

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu bartoszyce.wm.pl. lub poczty e-mail: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages