Niedziela, 24 września 2017. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Stracony gol i czerwona kartka nie podłamały Łyny. Walczyła do końca

2013-04-13 21:40:05 (ost. akt: 2013-04-13 22:03:27)
Łyna Sępopol dwukrotnie wygrała w tym sezonie z Orlętami Reszel, za każdym razem 2:1

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Słowa uznania dla piłkarzy Łyny Sępopol. W 19. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej przegrywała z Orlętami Reszel, doprowadziła do remisu, po czerwonej kartce grała w osłabieniu, a mimo to po raz drugi w sezonie pokonała tego rywala.

Oba zespoły zagrały na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bartoszycach. W pierwszej połowie niewiele się działo. Walka w środku pola, długie piłki do przodu, niewiele strzałów na bramkę.

Po przerwie kibice goli się w końcu doczekali. Pierwsi do siatki trafili gospodarze, czyli Orlęta. Do prostopadłej piłki ruszył Dawid Pawlak, wyprzedził obrońcę i choć po jego strzale bramkarz Łyny Krystian Pawłowski dotknął piłki, ta wylądowała w siatce.

Drużyna z Sępopola odpowiedziała kilkanaście minut później. Jedna z nielicznych akcji zakończyła się celnym strzałem Łukasza Pawłowskiego. Dwie minuty później czerwony kartonik obejrzał jednak Damian Skoczeń i zanosiło się, że Łyna będzie bronić remisu.

Nic bardziej mylnego. Dziesięć minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do siatki w zamieszaniu trafił Grzegorz Zych. Potem trzeba było przetrzymać jeszcze zryw Orląt, który nie przyniósł jednak groźnych akcji, i można było cieszyć się z trzech punktów.

Po dzisiejszym zwycięstwie Łyna ma ich 27 (bramki 28:36). Ponieważ w tej kolejce nie zagrały Mazur Ełk i Start Kozłowo, piłkarze z Sępopola awansowali w tabeli na 6. miejsce. Za tydzień podejmować będą Wilczka Wilkowo.

W innym meczu 19. kolejki rozegranym w Bartoszycach MKS Jeziorany pokonał 3:2 Polonię Lidzbark Warmiński. Decydujący o wygranej gol padł z rzutu karnego w ostatnich sekundach doliczonego czasu.

Orlęta Reszel — Łyna Sępopol 1:2 (0:0)

1:0 — Pawlak (55)

1:1 — Ł. Pawłowski (68)

1:2 — Zych (80)

Czerwona kartka: Skoczeń (76, Łyna, za drugą żółtą)

Łyna: K. Pawłowski — Ł. Pawłowski, Krasowski, Sosiński, Orłowski, Terefeńko, Zych (89 Piotr Dobrzyński), Ł. Dobrzyński (90+2 Tucki), Paweł Dobrzyński, Komajda (70 Naruszewicz), Skoczeń