Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Będzie nieco czyściej nad Łyną

2013-05-13 12:59:56 (ost. akt: 2013-05-13 13:20:48)

Trwają „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach". Tym razem za sprawą Urzędu Miejskiego w Sępopolu i Nadleśnictwa Bartoszyce odbyła się coroczna akcja sprzątania brzegów Łyny na odcinku Sępopol — Granica Państwa.

Działania samorządowców i leśników wsparły również Placówka Straży Granicznej w Sępopolu, Koło Wędkarskie "Kleń", OSP z Sępopola, Stowarzyszenie "Ożywić Łynę" oraz mieszkańcy miasta i gminy Sępopol.

Krótką odprawę przed akcją na placu targowym przeprowadził burmistrz Grzegorz Mucha, po czym ponad osiemdziesięciu uczestników akcji ruszyło w teren.

Według utartego od lat schematu, uczestnicy akcji podzieleni na grupy "otoczyli" odcinek z czterech stron, posuwając się ku sobie obydwoma brzegami w kierunku przystani w Stopkach, gdzie był punkt zborny. W międzyczasie kursujące po Łynie łodzie odbierały worki ze śmieciami i dostarczały nowe opakowania na odpady.

W sumie w ciągu czterogodzinnej akcji brzegi rzeki opuściło około 30 tys. litrów różnych odpadów.

Podsumowanie akcji odbyło się na przystani kajakowej w Stopkach, gdzie energię wydatkowaną podczas pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych uczestnicy akcji z przyjemnością uzupełniali gorącą grochówką i kiełbaską z ogniska.

Mimo podobnej jak w ubiegłym roku mobilizacji sił i środków, ilość zebranych śmieci była o połowę mniejsza. Można zatem przypuszczać, że czystość brzegów Łyny na tym odcinku systematycznie wzrasta.

Wiesław Oziewicz
Nadleśnictwo Bartoszyce


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages