Sobota, 23 września 2017. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Porażka Łyny z wicemistrzem ligi okręgowej

2013-06-16 18:40:28 (ost. akt: 2013-06-16 18:49:14)

Nie udało się piłkarzom Łyny Sępopol sprawić na swoim boisku niespodzianki i urwać punktów kroczącemu wiosną od zwycięstwa do zwycięstwa Mazurowi Ełk. Goście wygrali 12. spotkanie w rundzie wiosennej.

Jeszcze do przerwy był remis 1:1, ale w drugiej połowie trzy punkty goście zapewnili sobie po celnym uderzeniu z rzutu karnego. Zdaniem wielu osób, przyznanie "jedenastki" było jednak bardzo kontrowersyjną decyzją.

W tabeli gr. 1 Łyna jest na 10. miejscu. Ma 38 pkt (11 zwycięstw, 5 remisów, 12 porażek) i bilans bramek 44:60.

W dwóch ostatnich kolejkach, jakie pozostały do zakończenia sezonu, drużyna z Sępopola zagra na wyjazdach z Leśnikiem Nowe Ramuki (23 czerwca, pierwszy mecz 3:2) oraz Tęczą Biskupiec (29 czerwca, 0:3).