Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Akcję "Sępopol rusza się” czas zacząć

2013-10-21 14:43:00 (ost. akt: 2013-10-21 14:45:21)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Moda na aktywny wypoczynek eksplodowała, to prawda. Widok biegacza i kolarza nikogo już nie dziwi.

Przybywa szkolnych i gminnych boisk, basenów. Miasta chwalą się stadionami. Infrastruktura sportowa rośnie równie szybko jak liczba biegów masowych. Znani aktorzy, prezenterzy TV czy politycy startują w maratonach, wyścigach rowerowych czy najmodniejszych obecnie triatlonach. Dla niektórych z nich stało się to autentyczną pasją.

Naiwnością byłoby sądzenie, że przykład celebrytów zmieni przyzwyczajenia rodaków, wymusi zmianę modelu żywienia, organizacji dnia. Anglicy, Finowie, Czesi, którym tak zazdrościmy sportowych sukcesów, już dawno wkomponowali sport w edukację, kulturę, system opieki zdrowotnej i biznes. W tych krajach sport jest elementem większego społecznego projektu.

Co raz częściej do szkoły dzieci podróżują samochodem lub autobusem. Rzadko kiedy wybierają rower lub spacer. W pozycji siedzącej spędzają dziennie 7,5 godziny. Oglądają telewizję, grają na komputerze, konsoli. Ruch poszedł w odstawkę. Z polecanych przez lekarzy 60 minut aktywności 5 dni w tygodniu wypełniają około 30% normy. To jakieś 90 minut w tygodniu. W weekendy są jeszcze mniej "ruchliwe".
Czas na zmiany w Polsce, u nas.

Oto propozycja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu - Akcja ,,Sępopol rusza się”.

Dla kogo ta akcja?
W tej akcji powinien wziąć udział każdy mieszkaniec miasteczka: uczeń, urzędnik, rodzic, nauczyciel itd. Wiek nie ma znaczenia, gdyż oferta, którą dobraliśmy, trafia do każdego adresata.

Co to za oferta?
Proponujemy spotkanie z instruktorami, którzy zademonstrują swoją dyscyplinę, wskażą korzyści wypływające z jej uprawiania i przeprowadzą trening z wszystkimi chętnymi. Będą to zajęcia:
 karate
 stretching
 nordic walking
 dwa ognie
 biathlon letni
 zumba
 tenis stołowy
 piłka nożna
 aerobic
Gdzie i kiedy?
Pierwsza impreza pn. ,,Akcja jesienna” rozpoczyna się w sobotę 26.10.2013 r. o godz. 10.00. Zbiórka i otwarcie akcji przed szkołą w Sępopolu ( ul. Wojska Polskiego 8).

Jak wziąć udział?
Każdy chętny ubrany w strój sportowy stawia się punktualnie na miejscu zbiórki. Dokonuje wyboru grupy treningowej i otrzymuje książeczkę aktywności. Uczestniczy w pokazie i treningu.

Co można zyskać?
Przede wszystkim uczestnik akcji ma satysfakcję, że przez co najmniej godzinę ,,ruszał się” pod okiem instruktora zupełnie za darmo. Ponadto może wziąć udział w warsztatach kulinarnych zdrowego żywienia i zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie. Jeżeli uczestnik weźmie udział w akcji zimowej, wiosennej i letniej ma szansę na wygraną- rower.

W USA - Let's move! U nas - ,,Sępopol rusza się”. Bądź z nami! Powiedz o akcji mamie, cioci, bratu, córce! Robimy to dla nas!
Zaprasza ZSP w Sępopolu

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages