Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Sępopol rozruszany po raz pierwszy

2013-10-29 20:08:31 (ost. akt: 2013-10-29 20:09:29)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Za sprawą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu 26.10.2013r. odbyła się pierwsza impreza z cyklu "Sępopol rusza się”. Tego ciepłego, nieco mokrego przedpołudnia na zbiórkę przed szkołą stawili się instruktorzy oraz chętni aktywnego spędzania czasu.

Za sprawą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu 26.10.2013r. odbyła się pierwsza impreza z cyklu ,,Sępopol rusza się”. Tego ciepłego, nieco mokrego przedpołudnia na zbiórkę przed szkołą stawili się instruktorzy oraz chętni aktywnego spędzania czasu.

Najliczniejsza grupa była zainteresowana udziałem w treningu karate. Dzięki obecności Andrzeja Litwina i instruktora z Korsz Jarosława Kwaśniewskiego sępopolanie mieli okazję zaobserwować, jak pod naporem siły i techniki pękają piramidy suporeksu, a z pozoru delikatnie zbudowani młodzi ludzie w kontakcie z rywalem tryskają energią, demonstrują niezłomność i hardość.

Nie tylko dziewczęta i kobiety zgromadziły się w sali gimnastycznej, gdzie odbyły się zajęcia zumby. Instruktorka Agnieszka Karusewicz wycisnęła ku uciesze uczestników siódme poty. Amatorzy ćwiczeń stretchingowych pod okiem Anety Tarasewicz zgłębiali tajniki napinania i rozciągania mięśni tak, by utrzymać swoje ciało sprawne i w dobrej kondycji. Dbałością o wygląd własnej sylwetki i dobre samopoczucie kierowały się uczestniczki aerobicu prowadzonego przez nauczycielkę wychowania fizycznego - Dorotę Bieńkowską. Grupa o dużej rozpiętości wiekowej od lat 2 do 50 z górką, pod okiem nauczycielek klas I-III z wielkim zaangażowaniem tańczyła tańce z różnych stron świata.

Chociaż deszcz nie ustępował, to nie przeszkodził amatorom piłki nożnej w treningu, a także pozwolił przeprowadzić letni biathlon. Pod okiem instruktora- na co dzień wiceburmistrza – Jarosława Kupra młodzież przeszła instruktaż posługiwania się bronią wiatrową, a następnie odbyła serię biegu i strzelania. W tym przedsięwzięciu wspomogli organizatorów funkcjonariusze Straży Granicznej w Sępopolu. Na świeżym powietrzu zajęcia Nordic Walking poprowadził instruktor z Akademii Ruchu – Michał Zaremba, który zapewnił sprzęt i wprowadził krok po kroku w tajniki chodzenia z kijami. Wsparły instruktora amatorki tego sportu z Bartoszyc trenujące już kilka lat.

Najdłużej przeciągnęły się rozgrywki tenisa stołowego. Niesłabnącym zainteresowaniem od początku akcji cieszył się punkt mierzenia ciśnienia, BMI i poziomu cukru. Równolegle z zajęciami ruchowymi odbywały się w dwóch miejscach warsztaty kulinarne zdrowego odżywiania.

Organizatorów zadawala wysoka frekwencja uczniów. Należało w trakcie imprezy dodrukować indeksy uczestnictwa, by każdy, kto wziął udział w treningu, mógł otrzymać do niego wpis instruktora. Wychodząc z założenia, że kropla draży skałę, organizatorzy już planują kolejną zimową akcję.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu dziękuje instruktorom, którzy bezinteresownie, poświęcając prywatny czas, przebyli drogę do Sępopola i z pełnym profesjonalizmem, atrakcyjnie poprowadzili zajęcia ruchowe. Podziękowania należą się uczestnikom akcji za dużą aktywność wyrażoną w chęci uczestniczenia w kilku treningach, a wśród nich przybyłym rodzinom składającym się z kilku pokoleń.
Sprzymierzeńcami idei zdrowego rozwoju przez ruch są rodzice aktywni fizycznie, którzy uprawiają sport. Są wzorem i przykładem do naśladowania dla swoich dzieci.
Niech rodzice-liderzy zarażają innych pozytywną energią i jeszcze liczniejszą grupą stawią się na zbiórkę podczas akcji zimowej, by rozruszać Sępopol po raz drugi.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na sepopol.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. "broń wiatrowa" #1232768 | 88.156.*.* 30 paź 2013 21:50

    jeszcze buja się mi przepona ;) Ale akcję ogólnie popieram. Człowiek jak nie rusza się to rdzewieje... Sio od telewizorów i komputerów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages