Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Sztuką w alkoholowy nałóg

2013-12-04 09:09:36 (ost. akt: 2013-12-04 09:28:21)

W Domu Kultury w Sępopolu odbył się I Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Miejskim w Sępopolu.

Pierwsze miejsce zdobył spektakl pt. „A ty co wybierasz? ” który wywarł ogromne wrażenie nie tylko na jury, ale i na widowni, który został zaprezentowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu.

Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSP w Sępopolu za spektakl „Trzy razy nie”, trzecie miejsce zajęli uczniowie SP w Ponikach za spektakl „Za nieznanymi drzwiami” a czwarte uczniowie SP Dzietrzychowa za przedstawienie: „O królewnie Śnieżce – bajka inaczej”.

Współorganizatorem przeglądu był Dom Kultury w Sępopolu. Głównym celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenia jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia oraz przemoc.

W Przeglądzie udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z gminny Sępopol. Spektakle zostały przygotowane przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem nauczycieli-opiekunów grup. Komisja oceniając brała pod uwagę następujące kategorie: zgodność z tematyką profilaktyki uzależnień, poziom artystyczny spektaklu, charakteryzacje uczestników, dekoracje. Jak podkreśliła Pani Wójtowicz, przewodnicząca Gminnej Komisji RPA zadanie było niełatwe ponieważ poziom wszystkich występów był wysoki.

Organizatorzy przewidzieli upominki dla wszystkich uczestników, a za pierwsze miejsce Szkoła w Wiatrowcu dodatkowo została uhonorowana kwotą 1000 zł ufundowaną przez GKRPA w Sępopolu.

Magdalena Majek-Grabińska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages