Korsze wygrały piłkarski turniej w Sępopolu

2014-02-01 19:24:09 (ost. akt: 2014-02-01 19:39:08)
W meczu decydującym o drugim miejscu Łyna pokonała Victorię

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Tylko trzy drużyny zagrały w tegorocznym, 31. już, zimowym turnieju piłkarskim w Sępopolu o puchar burmistrza. Najlepsi okazali się III-ligowcy z MKS Korsze, którzy zwyciężyli w imprezie po raz czwarty z rzędu.

Choć wcześniej awizowano cztery drużyny, ostatecznie w Sępopolu zagrały trzy zespoły. Wystąpili piłkarze miejscowej Łyny, Victorii Bartoszyce oraz MKS Korsze. Zabrakło graczy lidera IV ligi Rominty Gołdap.

W pierwszym meczu Korsze wygrały z Victorią, w drugim pokonały gospodarzy, więc kolejne zwycięstwo w turnieju, który jest również memoriałem Roberta Borowskiego, mieli już w kieszeni.

Mecz Łyny z Victorią decydował więc o drugim miejscu. Do przerwy było jeszcze 0:0, ale w ciągu kilku minut drugiej połowy piłkarze z Sępopola trzy razy znaleźli sposób, by pokonać bartoszyckiego bramkarza.

Z ciekawostek personalnych, w zespole gospodarzy gościnnie wystąpił wychowanek Łyny Rafał Naruszewicz (obecnie w Romincie), zaś w Victorii jej wychowanek Dacjusz Tucholski (ostatnio w Warmii Olsztyn).

Wyniki i nagrody
MKS Korsze - Victoria Bartoszyce 2:0 (Michał Miller 2)

MKS Korsze - Łyna Sępopol 4:2 (Michał Miller 2, Paweł Sawicki, Cyliński - Pawłowski, Krasowski)

Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 3:0 (Krasowski 2, T. Naruszewicz)

Kolejność: 1. Korsze, 2. Łyna, 3. Victoria.

Najmłodszy zawodnik: Sebastian Całka (Victoria, rocznik 1998)

Najstarszy zawodnik: Tomasz Paszkowski (Łyna, 1973)

Król strzelców: Michał Miller (Korsze, 4 gole)

Najlepsi na pozycjach, bramkarz: Bartek Milkiewicz (Korsze), obrońca: Marek Milczarek (Victoria), pomocnik: Łukasz Pawłowski, napastnik: Tomasz Krasowski (obaj Łyna).

Fair Play: Daniel Fedczak (Korsze)