Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

O finansach w bibliotece

2014-04-30 20:59:09 (ost. akt: 2014-04-30 21:08:25)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W bibliotece w Sępopolu przekonują osoby z pokolenia 50+ do korzystania z usług finansowych a w tym bankowości elektronicznej. Podczas zajęć uczestnicy poznają też racjonalne zasady gospodarowania własnym budżetem, dowiedzą się, czym jest karta kredytowa itd.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sępopolu bierze udział w projekcie "O finansach... w bibliotece" III edycja, który jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach projektu edukacji ekonomicznej.

Celem projektu jest zwiększenie u osób w wieku 50+ umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej.

30 kwietnia 2014 r. odbyło się pierwsze z pięciu spotkań w bibliotece w Sępopolu. W kursie bierze udział 20 osób. Pierwszy moduł pt. "Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym" wywołał wiele emocji i dyskusje wśród uczestników.

Na następnych spotkaniach omówimy takie tematy jak: bank przez Internet, lokaty, kredyty, karty kredytowe, ubezpieczenia.

Projekt ma szansę przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia finansowego osób starszych z terenów wiejskich i małych miast.

A dlaczego w bibliotece? Biblioteki są postrzegane przez społeczeństwo jako miejsca bezpieczne, otwarte dla wszystkich, a bibliotekarze cieszą się społecznym zaufaniem.

Bibliotekarze łatwo nawiązują kontakt z osobami starszymi, które nie maja zaufania do świata wirtualnego. Ufają natomiast bibliotekarkom.

Uczestnicy spotkań edukacyjnych nabędą nowe umiejętności praktyczne, niezbędne przy korzystaniu z usług finansowych, w tym z bankowości internetowej.

Organizatorzy

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na sepopol.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages