Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Tydzień Bibliotek

2014-05-15 21:00:56 (ost. akt: 2014-05-15 21:07:23)

Autor zdjęcia: archiwum

Tydzień Bibilotek w Sępopolu to cykl działań promujących biblioteki i czytelnictwo. Uczestnicy tegorocznej edycji "tygodnia" poznali historię książki, mogli zapisać się do biblioteki i spędzić w niej wieczór.

Po raz jedenasty, w dniach 8-15 maja 2014 r. zorganizowano Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W bibliotece w Sępopolu zorganizowaliśmy lekcję biblioteczną "Historia książki", Noc Bibliotek, odwiedzili nas również uczniowie szkoły z Wiatrowca.

Lekcja o historii książki przybliżyła uczniom różne formy książki na przestrzeni wieków. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały hieroglify i próbowały odczytać wyrazy zapisane tymi znakami oraz co to jest inkunabuł, starodruk, bordiura.

Na "Noc Bibliotek" dzieci przyszły do biblioteki na godz. 18.00 i były do 22.00. Uczyliśmy się guillingu (papieroplastyka), były tańce, film, gry i zabawy i oczywiście czytaliśmy książki.

Jedna z uczestniczek obchodziła urodziny, były życzenia i odśpiewane sto lat.
Uczniowie z Wiatrowca przyjechali obejrzeć bibliotekę publiczną, zapoznać się zasadami zapisu do biblioteki, godzinami jej pracy i regulaminem wypożyczania książek.

Dziękujemy wszystkim za wizyty w bibliotece. Zapraszamy i zachęcamy do czytania!

Organizatorzy

Kolejne wydanie "Gońca Bartoszyckiego" jest już gotowe. Od piątku do kupienia!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na sepopol.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages