Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Droga do - czyli jak zostałyśmy posłankami na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży

2014-06-05 08:36:07 (ost. akt: 2014-06-05 08:50:02)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Uczennice z Sępopola zostały posłankami na Sejm Dzieci i Młodzieży. Przystąpiły do programu edukacyjnego i wygrały a nagrodą był... mandat poselski. W tekście poniżej opowiadają jak do tego doszło.

W tym roku postanowiłyśmy wraz z Andżeliką Honcarewicz przystąpić do projektu edukacyjnego Centrum Edukacji Obywatelskiej i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrodą dla najlepszych zespołów był mandat na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zdecydowałyśmy spróbować naszych sił i zorganizowałyśmy debatę: "Czy sępopolska młodzież aktywnie uczestniczy w demokracji?", a następnie przeprowadziłyśmy kampanię profrekwencyjną.

Kosztowało to nas wiele wysiłku i zaangażowania, ale było warto! Wygrałyśmy! Udało się nam pokonać ponad 650 zespołów z całej Polski.

29 maja z rąk wicewojewody Grażyny Kluge otrzymałyśmy nominacje poselskie, a 31 maja wyjechałyśmy wraz z naszymi koleżankami i kolegami do Warszawy.

Podczas pierwszego dnia uczestniczyłyśmy w czterogodzinnych warsztatach tematycznych. Wybrałyśmy warsztat pod nazwą „Wystąpienie publiczne-sztuka autoprezentacji”. Już wiemy jak skutecznie się zaprezentować i dobrze wystąpić publiczne.

Następnego dnia – w niedzielę wcześnie rano - pojechałyśmy do Sejmu RP na długo przez wszystkich wyczekiwaną XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Spotkanie rozpoczęła pani marszałek Ewa Kopacz.

Tematyką obrad między innymi były wybory, wiek wyborczy, Unia Europejska. Najwięcej emocji dostarczył nam moment przyjmowania uchwały, która po długiej, zaciętej dyskusji ostatecznie została przyjęta.

Wyjazd na obrady Sejmu był dla nas nowym, niezapomnianym przeżyciem, ogromnym doświadczeniem i dał nadzieję na długotrwałe znajomości.

Z poselskimi pozdrowieniami!
Ewelina Rosicka i Andżelika Honcarewicz – uczennice Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na sepopol.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages