Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Grzywna Twoją szansą!

2015-02-01 19:50:28 (ost. akt: 2015-02-02 11:10:04)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Tak brzmiał tytuł pierwszej gry miejskiej w Sępopolu. Nie należy mylić jednak grzywny z grzywną, bo autorom - członkom Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nie chodziło o karę pieniężną tylko o średniowieczną monetę. Dlaczego?

Uczniowie w ramach programu Młody Obywatel Centrum Edukacji Obywatelskiej postanowili „Rozegrać Sępopol”.

Przygotowali grę miejską, której celem było przybliżenie historii miasta. Zorganizowali ją 30 stycznia, aby zapewnić rówieśnikom ciekawy sposób spędzenia jednego dnia ferii.

Wszyscy uczestnicy podzieleni na zespoły zostali przeniesieni w epokę średniowiecza, kiedy powstawał krzyżacki gród Schieppenbeil. Każda z grup miała za zadnie pomóc pewnemu chłopu o imieniu Kosmacz zgromadzić 1 grzywnę, aby mógł posłać swojego syna do stanu duchownego.

W związku z tym, że średniowieczna grzywna dzieliła się na 60 szelągów zespoły miały do wykonania 6 zadań w poszczególnych punktach miasta, każde o wartości 10 szelągów.

Z jakimi zadaniami zmagali się uczestnicy? Przy jednym z punktów trzeba było w oparciu o instrukcję uszyć sakiewkę na szelągi, na innym obliczyć swój zarobek po sprzedaży zboża, w pozostałych udzielić pierwszej pomocy, rozpoznać cechy stylu gotyckiego, przetłumaczyć tekst napisany po łacinie i podać rocznicę założenia naszego miasta.

Gra dostarczyła wielu emocji. Wszystkie drużyny sprawnie posługując się planem i angażując w rozwiązywanie poszczególnych zadań, osiągnęły cel. Zgromadziły 60 szelągów i uzyskały wymarzoną grzywnę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę. Zabawę zakończył wspólny obiad w szkole.

Realizacja pomysłu Samorządu Uczniowskiego nie byłaby możliwa dzięki wsparciu burmistrz Sępopola Ireny Wołosiuk, pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i Oratorium św. Jana Bosko. Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc.

ED

Fot. Redakcja
Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już gotowe. Od piątku w kioskach! Zapraszamy!

Podziel się informacją
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na sepopol.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages