Ależ emocje w meczu Łyny: trzy gole, nie wykorzystany karny i czerwona kartka

2015-04-11 18:24:56(ost. akt: 2015-04-11 18:30:57)
Świetnie spisuje się wiosną Łyna Sępopol. W trzech meczach piłkarskiej klasy okręgowej drużyna zdobyła już 7 punktów. W 20. kolejce komplet wywiozła z boiska Czarnych Olecko.
Do przerwy było w Olecku 1:1. Pierwsi gola strzelili gospodarze, ale wyrównanie dało Łynie trafienie Rafała Naruszewicza.

W 45. minucie Czarni mieli znakomitą okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie. Strzał z rzutu karnego obronił jednak Krystian Pawłowski po raz kolejny udowadniając, że w bronieniu "jedenastek" jest fachowcem. Do siatki nie trafiła także żadna z dwóch prób dobitek w wykonaniu oleckich piłkarzy.

W drugiej połowie Łyna zadała cios, dzięki któremu wywiozła trzy punkty. Gola znowu strzelił Rafał Naruszewicz.

Niestety, już w doliczonym czasie czerwoną kartkę za odepchnięcie rywala otrzymał Łukasz Pawłowski.

Po tym meczu dorobek Łyny to 34 punkty (bramki 44:37). Klub z Sępopola na pewno zanotuje awans co najmniej o jedną lokatę (przed tą kolejką zajmował 8. miejsce).

W następnej kolejce Łyna zagra u siebie z Mazurem Pisz.