Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Odniosłyśmy sukces, jesteśmy posłankami

2015-05-07 21:36:58 (ost. akt: 2015-05-07 21:40:09)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Będziemy reprezentować nasze gimnazjum na XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Będziemy reprezentować nasze gimnazjum na XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby zostać posłankami wzięłyśmy udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej - Sejm Dzieci i Młodzieży.

W ramach projektu przeprowadziłyśmy akcję pt. „Telewizja przyjechała”. Celem akcji było zebranie opinii mieszkańców naszego miasta na temat miejsc, które budzą nasz zachwyt oraz tych, które można upiększyć, naprawić lub zmienić.

W ciągu ostatnich kilku tygodni przy pomocy kolegów i koleżanek, przeprowadzałyśmy wywiady z ludźmi z różnych środowisk np. policjant, pracownica piekarni, starszy pan, dzieci. Wyniki naszej ankiety pokazały, że mieszkańcy Sępopola są dumni ze swojego miasta a ich zdaniem szczególną sławę naszemu miastu przynoszą nasze zabytki kościół, mury obronne, starówka i wieża ciśnień.

Sępopolanie uważają też, że zieleń miejska podnosi atrakcyjność naszego miasta. Jako mankamenty życia w Sępopolu respondenci najczęściej wymieniali stan dróg i brak zagospodarowania brzegów rzeki.

Mieszkańcy uważają też, że brakuje imprez integrujących społeczność lokalną i zajęć dla młodzieży, które zagospodarowały by ich czas wolny.

Po zebraniu opinii stworzyłyśmy plan działania, który obecnie realizujemy. Poprzez udział w tym projekcie chciałyśmy pokazać, że nasze miasto jest piękne, ale że może być jeszcze przyjaźniejsze i wygodniejsze. Udział w projekcie pozwala nam ćwiczyć pewność siebie oraz komunikatywność. Wiele osób, z którymi rozmawiałyśmy była pod wrażeniem, że to właśnie od młodego pokolenia pojawia się inicjatywa zmian.

Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji projektu składamy naszym kolegom i koleżankom Wiktorii Dąbrowskiej, Natalii Rodak, Kamilowi Marcinkiewiczowi, Bartoszowi Jusiakowi i Szymonowi Bącikowi.

Patrycja Rafalska i Justyna Zych

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages