Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Urzędasy znowu pobiegną przez lasy

2015-05-29 09:09:00 (ost. akt: 2015-05-29 09:09:22)
Impreza odbywa się od 2012 roku

Impreza odbywa się od 2012 roku

Autor zdjęcia: Szymon Siarkowski

Po raz czwarty na terenach Nadleśnictwa Bartoszyce w miejscowości Pieny (gm. Sępopol) odbędą się wojewódzkie samorządowe biegi przełajowe "Urzędasy biegną przez lasy". — To zachęta do uprawiania biegania w malowniczych terenach Warmii i Mazur — mówi Jan Korzeniewski ze stowarzyszenia Herkus.

Pierwsza edycja zawodów odbyła się trzy lata temu. Członkowie Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce Herkus wymyślili ciekawą ideę oraz dźwięczne hasło imprezy — "Urzędasy biegną przez lasy". Do współpracy namówili Nadleśnictwo Bartoszyce i okoliczne samorządy (obok Herkusa i nadleśnictwa organizatorem jest także Urząd Miejski w Sępopolu).

— Brak jest imprez, gdzie w tak szerokim zakresie mogą się poznawać społeczeństwa gmin, powiatów ze swoimi władzami. To też doskonała okazja do nawiązywania wszelkiego rodzaju kontaktów towarzyskich, sportowych i samorządowych. W rywalizacji nie ma również znaczenia wiek i płeć uczestników. To inicjatywa sportowa, która integruje społeczność z terenów wiejskich i małych miasteczek naszego województwa — podkreśla Jan Korzeniewski, prezes Herkusa.

— Biegi na terenach rekreacyjnych Nadleśnictwa Bartoszyce mają również na celu pobudzić do refleksji nad problemem czystości lasów i zmiany zachowań na proekologiczne. To także zachęta do uprawiania biegania w malowniczych terenach Warmii i Mazur — dodaje Korzeniewski.

— Bieganie po lasach to samo zdrowie i uprawianie sportów na tych terenach powinno interesować jak najwięcej ludzi. Tym bardziej, że w ostatnim czasie coraz częściej stosuje się forestoterapię, czyli leczeniu poprzez oddychanie leśnym powietrzem — mówi Zygmunt Zbigniew Pampuch, nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce.

Tegoroczne zawody odbędą się w sobotę 30 maja. Honorowym patronatem objął je Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Udział w nich wezmą przedstawiciele władz samorządowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Przeprowadzone w poprzednich latach biegi cieszyły się dużym powodzeniem. Za każdym razem liczba zgłoszonych drużyn przekraczała 10. Reprezentowały one między innymi następujące samorządy: Gmina Górowo Iławeckie, Urząd Miejski w Bisztynku, Gmina Olsztyn, Gmina Sępopol, Starostwo Powiatowe Bartoszyce, Gmina Dywity, Urząd Miasta Bartoszyce, Gmina Bartoszyce, Urząd Miejski w Ornecie, Gmina Lidzbark Warmiński, Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim.

Program zawodów
Godz. 12.30–13.30:
weryfikacja zawodników, pobieranie numerów startowych, odprawa sędziowska; 13.30–13.45: uroczyste rozpoczęcie; 14–14.45: indywidualne biegi przełajowe; 15–16.30: sztafetowe biegi przełajowe; 17: wręczenie nagród, podsumowanie zawodów; 17.30: plenerowy piknik przy ognisku i grillu.


kwk

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bluebird #1745133 | 95.160.*.* 31 maj 2015 16:37

  Prawda, prawda. Miło jest robić huczne imprezy za cudze pieniądze i z cudzych pomysłów. A potem pierś do orderu i z wielkimi tego świata cmok,cmok. Wyborcy pamiętają.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ronin #1743880 | 95.160.*.* 29 maj 2015 16:24

  Tylko coś zrób i od razu krytyka !!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ciapa #1743674 | 212.244.*.* 29 maj 2015 13:19

  to nie pan Korzeniewski, ani jego stowarzyszenie wymyśliło tytuł imprezy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages