Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wakacje w Domu Kultury

2015-08-04 18:07:24 (ost. akt: 2015-08-04 18:11:38)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK w Sępopolu

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu w dniach od 27 lipca do 1 sierpnia 2015 r. zorganizował dla dzieci z miasta i gminy Sępopol wypoczynek pn. „ Wakacje w Domu Kultury”.

W pierwszym dniu po omówieniu spraw organizacyjnych miało miejsce spotkanie z policjantem, by przypomnieć zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku.

Następnie uczestnicy uczyli się wakacyjnej piosenki pod kierunkiem instruktora. Później odbyły się na powietrzu quizy i zagadki tematycznie związane ze szkodliwością spożywania alkoholu i palenia tytoniu. Na zakończenie dnia dzieci rysowały wakacyjne wspomnienia na betonowych płytach i wspólnie przy ognisku piekły kiełbaski.

We wtorek miała miejsce wycieczka autokarowa do Pieniężna. Zwiedzaliśmy Muzeum Misyjne z przewodnikiem oraz bawiliśmy się w Parku Rozrywki „Nowa Holandia” (min. Wyspa Potworów, replika osady Truso, Wyspa Iluzji, Dwór Króla Artura, dmuchane zjeżdżalnie, labirynty).

W środę zaprosiliśmy uczestników na zajęcia do biblioteki, gdzie uczestnicy dowiedzieli się sporo na temat ekologii, czyli tego jak dbać o środowisko, o segregacji śmieci itp. Następnie wykonywali stroje z odpadów (papier, plastik, folie, puszki itp.) a później miał miejsce pokaz mody ekologicznej. Dzień zakończyliśmy karaoke.

W czwartek odbyła się wycieczka piesza do świetlicy w Smolance, gdzie czekały dzieci z tamtejszej miejscowości. Dzieci wspólnie bawiły się na powietrzu i uczestniczyły w grach i konkursach, później było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Kolejną wycieczkę autokarową zaplanowaliśmy trasą: Kadzidłowo - (pobyt w Parku Dzikich Zwierząt) i Mikołajki (spacer po mieście i porcie, rejs statkiem).

W ostatnim dniu „Wakacji w Domu Kultury” dzieci wzięły udział w przygotowanej grze ulicznej na terenie miasta Sępopol oraz obejrzały film.

Organizatorzy


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jus #1789286 | 81.15.*.* 6 sie 2015 06:45

    witam, kiedy w Sępopolu jest wesele wiejskie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages