Łyna w dziesiątkę urwała punkty wiceliderowi

2015-08-21 20:44:25(ost. akt: 2015-08-21 20:52:05)
Od piątkowego spotkania Vęgoria Węgorzewo - Łyna Sępopol rozpoczęła się 4. kolejka piłkarskiej klasy okręgowej.
Łyna zremisowała na wyjeździe 1:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, dla których bramkę w 24. minucie strzelił Daniel Maliszewski.

Goście z Sępopola wyrównali krótko po zmianie stron. W 48. minucie piłka odbiła się od słupka bramki Vęgorii, a do siatki skierował ją głową grający trener Łyny Rafał Naruszewicz.

Łyna kończyła mecz w dziesiątkę. Po godzinie gry czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał Łukasz Rentkowski.

Jeszcze przed przerwą, w 40. minucie, bramkarz sępopolskiej drużyny Krystian Pawłowski obronił sytuację sam na sam. Z kolei w 77. minucie bliski drugiego gola był R. Naruszewicz, ale zmierzającą do siatki piłkę wybili obrońcy Vęgorii.

Łyna mogła wygrać, bo w 93. minucie bliski szczęścia był jeszcze Łukasz Pawłowski, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę rywali.

To trzeci remis Łyny w tej rundzie (drużyna ma jeszcze na koncie porażkę). Okazję na pierwsze zwycięstwo piłkarze będą teraz mieli w środę 26 sierpnia, kiedy w 5. kolejce zagrają w Sępopolu z Polonią Lidzbark Warmiński.