Łyna dwa razy prowadziła, ale wróciła bez punktów

2015-10-10 20:55:09(ost. akt: 2015-10-10 21:00:46)
Porażką drużyny z Sępopola zakończył się jej mecz 12. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej. Łyna zagrała na wyjeździe z Falą Warpuny.
Obie drużyny miały za sobą po dwa zwycięstwa z rzędu i ochotę na kolejne punkty. No i do przerwy w lepszych nastrojach byli goście z Sępopola.

Co prawda pierwszą bramkę zdobyła Fala (Nowicki w 23. min), ale jeszcze przed zmianą stron Łyna odpowiedziała golami Lemańskiego (38.) i Ł. Sosińskiego (40.).

W drugiej połowie piłkarze z Sępopola najpierw stracili bramkę (Piotrowski w 52.), by po raz drugi wyjść na prowadzenie. W 67. min swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ł. Sosiński.

Goście nie utrzymali jednak korzystnego wyniku. Fala wyrównała w 70. min (Wójcik), a dwie minuty później ogromnego pecha miał Krasowski, który interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do swojej bramki. Łyna przegrała więc w Warpunach 3:4.

Po 12 kolejkach drużyna z Sępopola ma 13 punktów (bramki 22:24). Przed niedzielnymi meczami zajmuje w tabeli 13. miejsce.

W następnej kolejce derby: Łyna zagra u siebie z wiceliderem Cresovią Górowo Iławeckie.