Łyna ograła Victorię. Klub z Bartoszyc najgorszy w derbach

2015-10-31 17:39:09(ost. akt: 2015-10-31 17:50:27)
Jedną z bramek dla Łyny w meczu z Victorią strzelił Łukasz Pawłowski

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 15. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej Łyna Sępopol wygrała u siebie derbowy mecz z Victorią Bartoszyce. Tym samym goście przegrali w tej rundzie wszystkie mecze z rywalami zza miedzy.
Ostatnie w pierwszej rundzie derby powiatu lepiej zaczęła Victoria. Goście objęli prowadzenie już w 7. minucie po trafieniu Kamila Kozery.

Kibice Łyny na wyrównanie długo jednak nie czekali. Sześć minut później do siatki rywali trafił Tomasz Naruszewicz i było 1:1.

Po zmianie stron lepiej w mecz weszli gracze z Sępopola. W 55. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Łukasza Sosińskiego, a w 77. min wynik podwyższył Łukasz Pawłowski.

Victoria przycisnęła, ale efektem tego była tylko bramka Huberta Lisa w 92. minucie.

Derby były nerwowe. Sędzia nie uznał dla gości dwóch bramek, a trener "Vikci" Kamil Szajda został przez niego odesłany na trybuny. Swoje szanse na bramki mieli jednak również gospodarze.

Były to ostatnie derby w pierwszej rundzie. Najlepszy bilans zanotowała w nich Cresovia Górowo Iławeckie, która pokonała i Granicę Bezledy (1:0), i Victorią (3:2) i Łynę (3:2).

Dwa mecze derbowe wygrała Granica (3:1 z Łyną, 4:3 z Victorią), a jeden drużyna z Sępopola.

Po 15. kolejce Łyna zajmuje w tabeli 13. miejsce (16 punktów, bramki 28:32). Victoria jest na 10. pozycji (19, 35:33).

W dwóch dodatkowych kolejkach z wiosny Łyna zagra z Wilczkiem Wilkowo i Pojezierzem Prostki (oba u siebie). Piłkarze z Bartoszyc będą mieli trudniejsze zadanie. Na nich czekają Błękitni Pasym i Vęgoria Węgorzewo.