Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Sztuką w uzależnienia i przemoc

2015-12-03 08:31:04 (ost. akt: 2015-12-03 08:42:41)

Autor zdjęcia: MGOK Sępopol

W III Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Sępopol. Zdaniem jury najlepiej tematykę przeglądu zaprezentowali najmłodsi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Ponikach.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbył się III Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych zorganizowany przez Burmistrza Sępopola oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Miejskim w Sępopolu.

Pierwsze miejsce zdobył spektakl pt. „Teatr życia ”, który wywarł ogromne wrażenie nie tylko na jury, ale i na widowni. Został on zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Loreta w Ponikach.

Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w ZSP w Sępopolu ze spektaklem „Historia o złym papierosiaku”, a trzecie miejsce zajęli ex aequo: uczniowie SP w Wiatrowcu za spektakl „Zdaniem obuwia” oraz uczniowie SP w Dzietrzychowie za przedstawienie „Niespełnione marzenia Kopciuszka”.

Współorganizatorem przeglądu był Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie przy M-G Ośrodku Pomocy Społecznej w Sępopolu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu.

Głównym celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenia jakie niosą za sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia oraz przemoc.

W przeglądzie udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Sępopol. Spektakle zostały przygotowane przez uczniów klas I - III pod kierunkiem nauczycieli-opiekunów grup. Komisja oceniając brała pod uwagę następujące kategorie: zgodność z tematyką profilaktyki uzależnień, poziom artystyczny spektaklu, charakteryzacje uczestników, dekoracje.

Jak podkreśliła Pani Wójtowicz, przewodnicząca Gminnej Komisji RPA zadanie było niełatwe ponieważ poziom wszystkich występów był wysoki.

Za pierwsze miejsce Szkoła Podstawowa w Ponikach została uhonorowana nagrodą główną o wartości 1 000 zł. Za drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Sępopolu otrzymała bon o wartości 600 zł, za trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu i Szkoła Podstawowa w Dzietrzychowie otrzymały bony o wartości 400 zł ( ponieważ dwa spektakle w ocenie jury otrzymały taką samą ilość punktów, więc zdecydowano podzielić tę nagrodę na pół).

Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich występujących dzieci nagrody w postaci gier planszowych, natomiast wszystkie dzieci uczestniczące w przeglądzie otrzymały soki. Nagrody zostały ufundowane ze środków pochodzących z wydanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w Gminie Sępopol.

Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy.

MGOK w Sępopolu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages