Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Minął pierwszy tydzień ferii z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury

2016-02-01 13:14:58 (ost. akt: 2016-02-02 08:09:59)

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu w dniach 25-29 stycznia zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży w czasie trwania ferii zimowych. W zimowisku mogły uczestniczyć dzieci oraz młodzież w wieku od 7 do 15 roku życia z gminy Sępopol.

W poniedziałek zostały omówione sprawy organizacyjno-porządkowe, a także odbyło się spotkanie z policjantem na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wycieczek autokarowych, korzystania z basenów, lodowisk itp.

Następnie dzieci oraz młodzież obejrzała film przyrodniczy "Życie zwierząt — walka o przetrwanie". W oparciu o obejrzany film zostały przeprowadzone konkursy wiedzy o świecie zwierząt, a także konkurs plastyczny dotyczący przedstawienia najbardziej interesującego zwierzęcia z wcześniej obejrzanego filmu.

Dzień zakończony został wspólnymi grami oraz zabawami ze współzawodnictwem uczestników. Wystawę prac dzieci można oglądać w Galerii S.

Kolejny dzień rozpoczął się przeprowadzeniem zajęć "Profilaktyka uzależnień". Dzieci oraz młodzież miały okazję dowiedzieć się o uzależnieniach, jakie negatywne skutki wywołują w organizmie człowieka.

W drugiej części zajęć uczestnicy mieli za zadanie przedstawić działaniami plastycznymi wizerunek osoby uzależnionej od wybranej substancji. Następnie, jako podsumowanie zajęć dzieci omawiały swoje prace.

Po zajęciach odbyła się gra uliczna na temat historii miasta Sępopol. Dzieci oraz młodzież w uczestnicząc w grze poznały bliżej historię miasta, a także wykonywały wylosowane wcześniej polecenia. Po intensywnym wykonaniu zadań uczestnicy zimowiska wraz z opiekunami rozpalili ognisko oraz wspólnie piekli kiełbaski.

Trzeciego dnia ferie zimowe odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępopolu. W programie zajęć min. profilaktyka zagrożeń komputerowych (cyberbullying), malowanie zimowych pejzaży (kolaż), projektowanie strojów na bal karnawałowy.

Następnie odbyło się głośne czytanie książki pt.: "Wyprawa na biegun" z wizytą na biegunie. Później dzieci oraz młodzież pisali opowiadanie fantasy pt.: "Smok Wawelski przenosi się do Sępopola". Kalambury, zagadki o zimie oraz uzależnieniach były podsumowaniem i zakończeniem dnia.

Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach, by wziąć udział w warsztatach fusingowych, m.in.: nauka cięcia i rozłamywania szkła, zapoznanie się z teorią oraz praktyką pracy ze szkłem "na gorąco", a także obróbki szkła "na zimno". Podczas zajęć każdy z uczestników otrzymał materiały, z których zaprojektował i przygotował do wypalania w piecu biżuterię.

Ostatni dzień ferii zimowych poprowadził Piotr Łupianowski, pseudo "Dziki". "Dziki" przeprowadził warsztaty wokalne z hip hopu. Uczestnicy zimowiska uczyli się miksować muzykę, a także rapowania różnych tekstów piosenek proponowanych przez prowadzącego.

Mamy nadzieję, że program zimowiska przygotowany przez pracowników naszego ośrodka przyniósł korzyści edukacyjne i sprawił uczestnikom wiele radości.

MGOK SępopolCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages