Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Feryjne szaleństwo w Dzietrzychowie

2016-02-17 12:30:51 (ost. akt: 2016-02-17 12:36:52)

Autor zdjęcia: Ewa Siedler

Moc atrakcji dzieciom spędzającym ferie w Dzietrzychowie przygotowali organizatorzy zajęć w świetlicy wiejskiej.

W dniach 1-6 lutego 2016 r. zorganizowano zajęcia profilaktyczne i aktywizacyjne mające na celu przeciwdziałanie agresji, przemocy i uzależnieniom oraz aktywne spędzenie czasu wolnego przez dzieci i młodzieży z sołectwa Dzietrzychowo.

Spotkania miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Dzietrzychowie. W czasie trwania zimowiska nie mieliśmy okazji na zabawy w śniegu, ale i tak nie było czasu na nudę. Każde ze spotkań wypełnione było niesamowitymi atrakcjami o różnym charakterze i tematyce zajęć.

Zainteresowani licznie przychodzili na zajęcia. Wspólnie przygotowano sałatki owocowo - warzywne. Mali i duzi artyści stworzyli mnóstwo prac plastycznych z masy solnej, gipsu i papierów. Kolorowe ozdoby m.in.: anioły, maski, kwiatki, kaczuszki, świeczniki zdobiły wystawę wspólnie wykonanych dzieł.

Zabawy integracyjne miały wpływ na poprawę relacji i zacieśnienie więzi pomiędzy uczestnikami zajęć, ale i również członkami rodzin. Zajęcia ruchowe tj. piosenki z animacją pozwoliły na dobrą zabawę przybyłych na spotkanie. Duża rozbieżność wiekowa wcale nie przeszkadzała w realizacji programu.

Zaangażowanie najstarszych uczestników pozwoliło nauczyć wszystkich wspólnego tańca, który w dalszej kolejności może być doskonalony i pozostać reklamą tejże placówki w małym zakątku sępopolskiej gminy.

Fot. Ewa Siedler
Każde ze spotkań miało zakres profilaktyczny. Zwrócono uwagę również na bezpieczeństwo w czasie wypoczynku zimowego. Program zajęć był poszerzony o działania prowadzone przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Sępopola oraz funkcjonariusza Policji z Sępopola.

Prezentacja strojów, sprzętu i innych materiałów pozwoliła przybliżyć działania placówki chroniącej granic naszego państwa. Tego dnia również nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy z pracownikami mundurowymi.

Cykl sześciu spotkań zakończono zaczarowaną podróżą do krainy Świętego Mikołaja. Tego dnia gościliśmy członków komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w gminie Sępopol: panią Joannę Wójtowicz i panią Annę Jurenko, księdza proboszcza parafii Matki Boskiej Szkaplerznej Andrzeja Makarewicza i ks. Zbigniewa Kuleszę oraz liczne grono rodziców.

Przybyli na spotkanie mieli możliwość obejrzenia prezentowanego tańca przez uczestników zimowiska, wystawy prac plastycznych oraz dobrej zabawy i udziały w konkursach.

Należy dodać, że w tym gronie nie zabrakło również króla i królowej balu, którzy dumnie w koronach prezentowali się do końca zabawy tanecznej.

Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem, zatem wyrażam wdzięczność za wsparcie w realizacji pw. przedsięwzięcia: burmistrzowi Sępopola – pani Irenie Wołosiuk, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowychw Sępopolu, Stowarzyszeniu Bezrobotnych z Sępopola, sołtysowi sołectwa Dzietrzychowo - pani Marioli Nawrockiej oraz rodzicom, który pomogli w realizacji spotkań.

Ewa Siedler

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages