Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ludowi twórcy z gminy zaprezentowali się po raz czwarty. NOWE ZDJĘCIA

2016-03-22 17:26:31 (ost. akt: 2016-03-23 09:40:12)

W niedzielę palmową kolejny raz najaktywniejsi twórcy z gminy Sępopol zaprezentowali na wiosennej wystawie prace, które powstały w minionym roku. Ekspozycja odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu, w Galerii "S".

W wystawie wzięły udział następujące osoby:
1. Zenobia Choma z Sępopola - jest osobą, która w technice haftu krzyżykowego osiągnęła mistrzostwo. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach i w swoim dorobku artystycznym posiada sporo nagród. Haftuje poduszki, bieżniki, obrusy, serwetki, obrazy o tematyce religijnej, botanicznej itp.

Ponadto od 30 lat jest członkiem zespołu ludowego Warmianki Sępopolskie i w obu wymienionych formach działalności aktywnie uczestniczy.

2. Bazyli Trojanowski, mieszkaniec Stopek - podobnie jak pani Zenobia jest osobą, która posiada ogromny dorobek artystyczny. Z tą różnicą, że pan Bazyli zajmuje się inną dziedziną artystyczną, a mianowicie rzeźbą.

Brał udział w licznych wystawach i konkursach, często był nagradzany. Rzeźbi w drewnie lipowym, najczęściej ludzi podczas wykonywania pracy, mnichów, anioły, Chrystusa itp.

3. Anna Kłos, mieszkanka Dzietrzychowa - obecnie na emeryturze. Od kilku lat rysuje ołówkiem i piórkiem, a także maluje akwarelą. Przed świętami wielkanocnymi wykonuje przepiękne pisanki różnymi technikami tj. woskiem, skrawkami bibuły, wydrapywanki. Na wiosennej wystawie pokazała także prace z papierowej wikliny.

4. Bożenna Rafalska ze Stopek - od 1996 roku wykonuje prace szydełkowe (obrusy, bieżniki) i obrazy haftem krzyżykowym z okazji np. ślubu, I komunii św., chrztu, a także o tematyce religijnej. Pani Bożenna przekazuje swoje umiejętności wnukom, którzy chętnie podejmują ten rodzaj twórczości.

5. Mariola Bodnar z Wiatrowca - jest uczestniczką wiosennych wystaw, a rękodzielnictwem zajmuje się od dawna. Najpierw wykonywała prace szydełkowe, haftowała, a od 4 lat z bibuły i krepiny tworzy wspaniałe stylizowane kwiaty. Tuż przed okresem wielkanocnym wymyśla ciekawe wzory palm i eksperymentuje wykonywanie pisanek różnymi technikami oraz tworzy zające z cekinów.

6. Anna Żejmo z Sępopola - po raz pierwszy zaprezentowała prace na wystawie wiosennej i od razu zyskała uznanie odbiorców. Na wspomnianej wystawie pokazała tylko cześć swoich prac, które są różnorodne. Na przykład tworzy z wikliny papierowej ciekawe przedmioty-kufry, dobre efekty uzyskuje z origami modułowego.

Na uwagę zasługuje biżuteria guzikowa, jak również wiele prac, które powstają dzięki użyciu materiałów spożywczych takich jak groch, makaron, ryż itp. Wykonuje także pisanki, prace haftem krzyżykowym oraz na szydełku.

7. Krystyna Kucharska z Lisek - uczestniczka wielu wystaw, od 7 lat doskonali wyplatanie różnych przedmiotów z wikliny papierowej i w tej technice jest bardzo zaawansowana. Ponadto zajmuje się wykonywaniem kompozycji świątecznych, palm, pisanek.

8. Sołectwo Romankowo - panie, które wystawiły swoje prace od dłuższego czasu spotykają się w świetlicy w Romankowie, by wspólnie tworzyć nowe, wspaniałe rzeczy. Dużo inicjatywy wykazuje Urszula Oleszkiewicz w przekazywaniu swoich umiejętności i doświadczeń koleżankom. Ponadto jest wszechstronnie uzdolniona - jej prace to zające, kury, wazony i zestaw liturgiczny wykonane z wikliny papierowej oraz szereg prac techniką origami modułowego.

Natomiast Ewelina Kowalewska od kilku lat doskonali technikę haftu krzyżykowego. Na wystawie znalazły się prace Danuty Wingrowicz, Agnieszki Kubickiej, Lucyny Rodak, Anny Rybińskiej, Lucyny Ebert, Agnieszki Zaj, Krystyny Bałachowicz, Marianny Kowalewskiej, Krystyny Biedrzyckiej, które pokazały prace szydełkowe, pisanki, stroiki świąteczne.

9. Krystyna Głódź - po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace na wiosennej wystawie, głównie specjalizuje się w hafcie krzyżykowym.

10. Teresa Wiewiór z Sępopola - udostępniła na wystawę oryginalnie ozdobione butelki różnymi rodzajami i kolorami nici, a także butelki klasyczne malowane farbami do malowania na szkle.

W trakcie wernisażu wystawy przybyłe osoby wysłuchały występu sępopolskiego zespołu Warmianki Sępopolskie.

Jako organizatorzy z ogromną przyjemnością eksponujemy prace na corocznej Wiosennej Wystawie Twórców Gminy Sępopol. Cieszymy się, że nasi lokalni twórcy są aktywni i ich prace osiągają coraz wyższy poziom artystyczny. Gratulując pasji tworzenia, życzymy uczestnikom wystawy wytrwałości, satysfakcji oraz sukcesów.

Aurelia WrzeszczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1960559 | 178.43.*.* 23 mar 2016 20:50

  u nas też są zdolni ludzie, tak trzymać!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages