Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Janusz Bieńkowski i jego uczniowie

2016-05-05 06:33:43 (ost. akt: 2016-05-05 06:43:18)

Autor zdjęcia: MGOK Sępopol

Wernisaż wystawy malarstwa Janusza Bieńkowskiego i Julii Adamowicz odbył się 1 maja w MGOK w Sępopolu. Wystawie towarzyszył koncert młodzieży, którą uczy także Janusz Bieńkowski.

W niedzielę 1 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Janusza Bieńkowskiego i jego uczennicy Julii Adamowicz. Następnie odbył się koncert przygotowany przez młodzież pod kierunkiem również pana Bieńkowskiego.

Janusz Bieńkowski jest osobą bardzo twórczą i wszechstronnie uzdolnioną a zawodowo od wielu lat pełni funkcję dyrektora w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z młodzieżą, zaszczepiając w nich ducha artystycznego zarówno w dziedzinie muzyki, jak i plastyki.

Na wystawie malarskiej wspomniany autor zaprezentował prace wykonane głównie w oleju oraz kilka z nich techniką akrylową. Tematyka prac to pejzaż, głównie przyroda - ciekawe ujęcia lasów w różnych porach roku i architektura z przyrodą.

Prace są barwne, malowane w szerokiej gamie kolorów. Autor trafnie przekazuje np. klimat słonecznego czy pochmurnego dnia.

Julia Adamowicz mieszka w Studzieńcu a uczęszcza do gimnazjum w Sątocznie, gdzie korzysta z rad swojego nauczyciela Janusza Bieńkowskiego. Okazuje się, że maluje, rysuje od dawna i nadal towarzyszy jej pragnienie tworzenia.

Julia na wystawie pokazała prace także wykonane w technice oleju. Tematyka prac była bogata: pejzaż, ptaki i człowiek.

Podczas wernisażu wystąpiła młodzież, którą edukuje muzycznie Janusz Bieńkowski. Najpierw zaprezentowali się uczestnicy zajęć nauki gry na gitarze, które odbywają się w naszym ośrodku:
- duet Dominika Rawińska i Grzegorz Kiżło zagrali na gitarach klasycznych utwór Puff the Magic Dragon;
- kwartet Elżbieta Deliga, Justyna Zych, Natalia Łokuciejewska i Maciej Kwaśniewski zagrali na gitarach współczesne kompozycje z wokalem Natalii Łokuciejewskiej.

Jesienią bieżącego roku planują wystąpić na "Sępopolskich Zaduszkach Bluesowych" z repertuarem bluesowo-jazzowym.

Następnie na scenie pojawił się nowo powstały młodzieżowy "Zespół Muzyki Dawnej" z Zespołu Szkół w Sątocznie.

Członkowie zespołu wraz ze swoim nauczycielem przygotowują specjalny program artystyczny, który przedstawią podczas obchodów jubileuszu 690-lecia Sątoczna. Jest to zespół instrumentalny, gdzie wiodącymi instrumentami są flety a dodatkowo w niektórych utworach gitary.

Zespół tworzą właściwie następujące członkinie: Milena Adamowicz i Agata Grudzień - flety sopranowe, Julia Adamowicz - flet altowy, Sandra Ziembińska - flet tenorowy, Monika Borkowska (nauczycielka) - flet basowy a Zuzanna Łuszczak i Magdalena Błażewicz - gitary.

Jak sama nazwa zespołu wskazuje, flecistki i gitarzystki przez grę wskrzeszają utwory muzyki dawnej a konkretnie z epoki średniowiecza, renesansu i baroku.

To rodzaj muzyki polifonicznej inny od współczesnej rozrywkowej, polegający na graniu równocześnie kilku samodzielnych linii melodycznych tworzących w efekcie całość.

Wymaga to od grających dużej dyscypliny rytmicznej i dobrej intonacji, co osiąga się żmudnymi ćwiczeniami.

Na majowy wernisaż i koncert przybyło niemałe grono zainteresowanych, które gromkimi brawami i ciepłymi słowami doceniło występujących młodych artystów i ich wspaniałego mistrza Janusza Bieńkowskiego.

Aurelia WrzeszczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #1989333 | 46.170.*.* 9 maj 2016 12:28

    Gratulujemy. Tacy ludzie są potrzebni, którzy zajmują się młodzieżą.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages