Łyna miała Granicę na widelcu, ale obeszła się smakiem

2016-06-10 10:28:04(ost. akt: 2016-06-11 19:11:19)
W 29. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej Łyna Sępopol zremisowała u siebie w derbowym meczu z Granicą Bezledy.
To były niesamowite derby w Sępopolu. Do przerwy Łyna prowadziła 3:0 i wydawało się, że bez problemu pokona rywala zza miedzy.

Już w 30. sekundzie nie do obrony uderzył z dystansu Paweł Dobrzyński. W 19. min wynik podwyższył Łukasz Pawłowski, a w 40. min ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny i było 3:0.

Granica w tej ostatniej akcji straciła Rafała Złonkiewicza, który został ukarany czerwoną kartką.

Łyna miała więc wynik, grała w przewadze, ale w drugiej połowie siły się wyrównały, bo boisko przedwcześnie musiał opuścić Grzegorz Zych.

No i Granica.. odrobiła straty. W 72. min trafił Dawid Popławski, a kolejne dwa gole zdobył Michał Kurywczak (75., 78.) i derby zakończyły się remisem 3:3.