Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wakacje w Domu Kultury

2016-08-05 10:56:37 (ost. akt: 2016-08-05 11:06:30)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK w Sępopolu

Dużo zajęć i zabawy miały dzieci uczestniczące w "Wakacjach w Domu Kultury" w Sępopolu. Słuchały o bezpieczeństwie, ekologii, budowały latawce i grały na bębnach.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu w dniach od 25 lipca do 3 sierpnia 2016 roku zorganizował dla dzieci z miasta i gminy Sępopol "Wakacje w Domu Kultury”.

W poniedziałek 25 lipca zajęcia rozpoczęły się od spotkania z policjantem, który przeprowadził z uczestnikami rozmowę o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie korzystania z kąpielisk strzeżonych, zasadach włączania się w ruch drogowy, zachowania podczas wycieczek autokarowych itp.

Następnie odbyło się wyświetlenie krótkich filmików o ciekawych zakątkach świata i ich zilustrowanie, a także konkurs na najciekawszy opis o obejrzanym zakątku świata.

Kolejnym punktem były gry i zabawy na powietrzu oraz konkursy i quizy związane tematycznie ze szkodliwością palenia tytoniu i spożywania alkoholu. Na zakończenie dnia odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

We wtorek 26 lipca odbył się "Dzień latawca". Wykonanie latawców odbyło się w dwóch kategoriach. I kategoria odnosiła się do pracy indywidualnej dzieci. Dzieci miały za zadanie samodzielnie wykonać swój projekt latawca.

II kategoria przedstawiała prace grupowe uczestników zajęć, dzięki wspaniałym i różnorodnym pomysłom powstały atrakcyjne prace.

Po omówieniu wszystkich prac dzieci oraz opiekunowie wyruszyli na miejski stadion w Sępopolu w celu zaprezentowania latawców. Następnie odbyły się gry i zabawy na powietrzu, a ostatnią atrakcją tego dnia wakacji w Domu Kultury było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W środę 27 lipca dzień przebiegał pod hasłem „Jestem Eko - żyję zdrowo”. Dzieci obejrzały krótkie filmiki o ekologii, segregacji śmieci i jego wpływie na nasze zdrowie.

Następnie odbyła się dyskusja o eliminowaniu z życia szkodliwych używek m.in.: papierosów, alkoholu, narkotyków, aby utrwalić wiedzę na temat szkodliwych używek dzieci bawiły się rozwiązując przy tym zagadki, rebusy, a także brały udział w konkursach.

Po wykonaniu czapek ekologicznych i haseł z różnorodnymi napisami „Jestem EKO – żyję zdrowo" dzieci obejrzały różne pojemniki przeznaczone na segregację śmieci, zadbały o porządek, a także odbyła się pogadanka z mieszkańcami na temat ekologii, segregacji śmieci oraz nałogów.

W czwartek 28 lipca odbyły się działania plastyczne, pogadanka oraz konkursy z nagrodami na temat: ”Żyję zdrowo-bez nałogów”- prace wykonane przez dzieci zostały wystawione w „Galerii S”.

W piątek 29 lipca zajęcia odbyły się w bibliotece - dzieci wykonywały origami, były ćwiczenia ze słowem – układając różne bajki dzieci ćwiczyły wymowę i dykcję. Następnie odbyły się zajęcia z panią psycholog (rozmowy, gry i zabawy).

W poniedziałek 1 sierpnia zajęcia odbyły się w bibliotece oraz w sali dyskotekowej Przygotowane były gry, zabawy ruchowe oraz karaoke.

Wtorek 2 sierpnia poświęcony był warsztatom bębniarskim. Dzieci uczyły się dźwięków wydawanych przez bębny oraz ćwiczyły grę na bębnach.

Środa 3 sierpnia to drugi dzień warsztatów bębniarskich oraz ostatni dzień projektu „Wakacje z Domem Kultury”.

Uczestnicy zajęć pod kierunkiem pana Krzysztofa Guzewicza dalej ćwiczyli grę na bębnach. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte warsztatach na ulicach naszego miasta (park przy fontannie, pod Urzędem Miejskim, ulice miasta). Pod koniec zajęć odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Julita DziełakCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages