Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zapraszają do wspólnego czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

2016-08-29 10:45:43 (ost. akt: 2016-08-29 10:50:05)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sępopolu organizuje wspólne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Odbędzie się ono w sobotę 3 września.

W 2016 roku lekturą Narodowego Czytania jest „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. To powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi przenosić góry.

Dlatego też Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sępopolu zaprasza do wspólnego czytania tej powieści 3 września (sobota) w parku przy fontannie w g. 10-12. W razie niepogody uczestnicy akcji spotkają się w bibliotece.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W następnych latach w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, „Trylogii” Henryka Sienkiewicza i „Lalki” Bolesława Prusa.

Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Zaproponowane utwory są nie tylko doskonałym przykładem bogactwa polszczyzny, ale również ważnym elementem naszej polskiej tożsamości, kształtowanej przez wielkie dzieła narodowej kultury.

W roku ubiegłym Narodowe Czytanie odbyło się w ponad 1600 miejscowościach.

Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages