Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Święto plonów w Sępopolu [ZDJĘCIA]

2016-09-12 12:47:40 (ost. akt: 2016-09-13 16:17:51)
Barwny korowód delegacji dożynkowych przeszedł, z muzyką i śpiewem, na stadion miejski

Barwny korowód delegacji dożynkowych przeszedł, z muzyką i śpiewem, na stadion miejski

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Schyłek lata wiąże się dla rolników z czasem wytężonej pracy, a gdy ta zostanie szczęśliwie ukończona - z obchodami święta plonów. Tak było i w Sępopolu. Pogoda i atrakcje przyciągnęła na dożynki tłumy mieszkańców oraz gości gminy.

Zgodnie z tradycją świętowanie rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Sępopolu. Następnie barwny korowód delegacji dożynkowych przeszedł, z muzyką i śpiewem, na stadion miejski. Na jego czele jechali w pięknym powozie Natalia Rubażewicz i Adam Mitura, starostowie dożynek oraz Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

Podczas imprezy jubileusz trzydziestolecia działalności obchodził zespół "Warmianki Sępopolskie”. Doceniono również wyróżniających się rolników. Jolanta i Andrzej Bącikowie oraz Anna i Andrzej Kucharscy zostali honorowani odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”. Swoje wyróżnienia przyznała też burmistrz Sępopola. Nagrodę „Zasłużony dla rozwoju rolnictwa w gminie” otrzymali: Małgorzata i Marcin Zdziebło, Urszula i Sylwester Latoch, Danuta i Jerzy Kaczmar, Grażyna i Krzysztof Dziełak oraz Agnieszki i Mirosław Kubiccy.

Rozstrzygnięty został konkursy na najładniejszy „Wieniec dożynkowy 2016”. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach zwyciężył wieniec z sołectwa Dzietrzychowo. Wiele emocji wywołały potyczki sołeckie. Wzięły w nich udział cztery sołectwa, jednak organizatorzy dożynek maja nadzieję, że za rok będzie ich dużo więcej.

Na dożynkach sołectwa miały stoiska z przepysznymi wyrobami garmażeryjnymi, a swoje prace zaprezentowali twórcy ludowi. Rolnicy z gminy zaprezentowali swój sprzęt, dzięki któremu osiągają plony. Publiczność mogła zobaczyć najnowocześniejsze maszyny rolnicze.


Przed licznie zgromadzonym gośćmi dożynek wystąpili młodzi artyści z zespołu „Kałamajka”, Zespołu Pieśni i Tańca Dumka, karatecy z Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate. Gwiazdą wieczoru był The Ukrainian Folk.

O tym, kto wygrał w potyczkach sołeckich, pełne charakterystyki nagrodzonych rolników oraz o wielu innych ciekawych informacjach dotyczących tegorocznych sępopolskich dożynek, czytaj w Gońcu Bartoszyckim 16 września.

miron

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ewa #2065591 | 37.47.*.* 15 wrz 2016 10:28

  niby tak dobrze a tak cicho ,co jest? czyżby zbierało się na burzę ? czy może nie ma co już komentować?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka #2064531 | 217.99.*.* 13 wrz 2016 17:26

  Tak. Najciekawszy i najładniejszy był wieniec z Sołectwa Różyna, co potwierdził konkurs publiczności. Nie wiem, czym kierowała się komisja, podobnie było w roku ubiegłym. Poza tym brawo dla wszystkich uczestników, bo wieńce były prześliczne. Podziwiam was.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. obiektywny #2064521 | 31.0.*.* 13 wrz 2016 17:06

  Wieniec z Dzietrzychowa byl bezkonkurencyjny. Jakie miejsce zajął? PEWNIE TA KOMISJA NIE ZWROCILA NAWET NA NIEGO UWAGI.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obiektywna #2064514 | 83.6.*.* 13 wrz 2016 16:43

  Rzeczywiście, członkowie komisji musieli chodzić na wagary w czasie lekcji plastyki. Wieniec z Różyny był poza konkurencją a pozostałe w miarę równo. Proponuję od następnego roku przyznawać nagrodę za uczestnictwo bo wszyscy się napracowali i zasłużyli na wyróżnienie albo zaprosić do komisji profesjonalistów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Widz #2064488 | 212.160.*.* 13 wrz 2016 15:50

  Zniesmaczona i oburzona, uważajcie, żeby cię ktoś z komisji nie pozwał do sądu. Masz dowody na korupcję? Jeśli nie to można ci założyć sprawę z powództwa cywilnego. Chcesz byc osobą skazaną?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages