środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Policyjna akcja "Znicz". Zmiany w organizacji ruchu

2016-10-28 15:50:34 (ost. akt: 2016-10-28 16:52:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie tych, którzy odeszli ale są na zawsze w naszych sercach. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach.

Jak co roku policjanci biorą udział w akcji "Znicz". Nasilony ruch drogowy w dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych i w dniu uroczystości powoduje zwiększone niebezpieczeństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń.

Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych.

Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca-pieszy.

Funkcjonariusze apelują, aby zastanowić się nad potrzebą korzystania z samochodu osobowego. Czasem wygodniej i szybciej dojedziemy na cmentarz komunikacja miejską.

Jeśli już wybraliśmy się prywatnym autem zwracajmy uwagę na tymczasowe oznakowanie oraz policjantów kierujących ruchem.

Policjanci ruchu drogowego podejmą ręczną regulację ruchem w miejscach, gdzie będzie taka potrzeba. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów, których zadaniem jest upłynnienie ruchu.

Funkcjonariusze apelują też o to, aby w czasie spacerów w kierunku cmentarz, zwłaszcza po zmroku nosić elementy odblaskowe na odzieży. Nie tylko poza terenem zabudowanym, gdzie jest taki obowiązek, ale również tam, gdzie przepisy wprost tego nie nakazują.

Od 28. października od godz.15 do 2. listopada do godz. 7 będzie obowiązywała tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy komunalnych w Bartoszycach przy ulicy Kętrzyńskiej oraz Leśnej. Zmiany dotyczą m.in.:

Fot. red.
- ul. Konopnickiej, Leśnej oraz Poprzecznej. Na całej ich długości ustawione będą znaki "zakaz zatrzymywania";

- parkowanie dozwolone będzie tylko w miejscach oznaczonych odpowiednimi znakami;

Jeśli wystąpią utrudnienia na skrzyżowaniu ulic M. Konopnickiej i Kętrzyńskiej to ruch do centrum, kierowany będzie tak jak na planie.
Fot. red.
Jeśli wystąpią utrudnienia na skrzyżowaniu ulic M. Konopnickiej i Kętrzyńskiej to ruch do centrum, kierowany będzie tak jak na planie.
- wyjazd z ulicy Leśnej do centrum miasta, w przypadku utrudnień na skrzyżowaniu ul.Kętrzyńska-Konopnickiej, będzie odbywał się ulicą Poprzeczną w kierunku ulicy Przemysłowej oraz ulicą Kolejową - Kajki – Drzewną – Orzeszkowej – Grota Roweckiego. Objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz taksówek.

- na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej zostanie wydzielone stanowisko
dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI. Ruch samochodów i parkowanie będzie dozwolone na pozostałych miejscach oznaczonych znakami pionowymi „Parking”. Taśmą zostaną odgrodzone miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów,

- na ul.Kętrzyńskiej parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingu sklepu "Lidl", "MediaExpert" oraz innych dozwolonych miejscach.

- zmiany w organizacji ruchu nastąpiły także w Sępopolu.

Policjanci każdego roku przed Dniem Wszystkich Świętych apelują o ostrożność, ponieważ w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji miejskiej oraz włamań do domów i mieszkań. Stosując się do kilku podstawowych zasad możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji:

- na cmentarz nie zabierajmy ze sobą cennych rzeczy. Nie zostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki i pamiętajmy, by były zamknięte.

- nie pozostawiajmy w samochodach żadnych wartościowych rzeczy na widoku.

- pamiętajmy, że każde zatłoczone miejsce jest okazją dla złodzieja, uważajmy więc w tłumie. Nie nośmy portfeli w tylnych kieszeniach spodni zwłaszcza korzystając ze środków komunikacji miejskiej.

- pamiętajmy również o zabezpieczeniu mienia, pozostawionego w domu.

Podczas naszej nieobecności zakręćmy dopływ gazu i wyłączmy odbiorniki elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna. Przy planowanej dłuższej nieobecności zostawmy sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami. W przypadku posiadania alarmu pamiętajmy, by go uaktywnić.

- dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w czasie dojścia do cmentarza i powrotu do domu, szczególnie po zmroku. Pamiętajmy o tym, że osoby starsze są bardziej narażone niż inni na ataki przestępców. Przypominajmy, by w czasie wędrówki na cmentarz i w drodze powrotnej, omijały ciemne uliczki, parki, nieoświetlone przejścia i bramy. Czasami dłuższa i bardziej wyczerpująca droga pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu.

- wybierając się z dziećmi na cmentarz ustalmy z nimi podstawowe zasady zachowania w sytuacjach, kiedy na przykład się zgubią. Wyznaczmy łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem. Może to być wysoki krzyż, kapliczka, bądź brama wyjściowa. Dzieci przygotowane na tą ewentualność nie wpadną w panikę, tylko spokojnie pójdą w umówione miejsce.

- uczulmy nasze pociechy aby nie ufały osobom, których nie znają. Absolutnie zakażmy im wsiadania do samochodu z obcymi. A w sytuacji zagrożenia, aby zwróciły się o pomoc do umundurowanych funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy w tym czasie pełnić będą służbę w okolicach cmentarzy.


Na podstawie materiałów KPP w Bartoszycach
opracował: and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. No tak #2101904 | 82.177.*.* 30 paź 2016 08:56

  Który to taki mądry w Bartoszycach, że dał w strefie zamieszkania na Poprzecznej znak zakaz zatrzymywania się? Przecież jedno powtarza drugie. Parodia niedouczonych bartoszyczan.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Michał Ancymon #2100616 | 176.97.*.* 28 paź 2016 17:23

  1 dzień w roku, w którym policja uczciwie pracuje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. oj oj #2100574 | 176.97.*.* 28 paź 2016 16:44

   nudzisz się widzę

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ul. Marksa #2100573 | 79.188.*.* 28 paź 2016 16:43

    Brawo Lidl! :) jest gdzie parkować

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. policeman #2100554 | 79.185.*.* 28 paź 2016 16:31

    No proszę, a na portalu oficjalnym miejskim słowa nie ma o tych zmianach. Brawo Wy :-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages