Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Zmiany organizacji ruchu w pobliżu cmentarza

2016-10-28 16:40:11 (ost. akt: 2016-10-28 16:48:37)

Autor zdjęcia: Policja

Trwa policyjna akcja "Znicz 2016". Wobec zwiększonego ruchu drogowego w okolicach cmentarza wprowadzono tu czasową zmianę organizacji ruchu.

Zobacz także: Policyjna akcja "Znicz". Zmiany w organizacji ruchu Policyjna akcja "Znicz". Zmiany w organizacji ruchu Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów,...
Od 28 października od godz.15 do 2 listopada do godz. 7 będzie obowiązywała tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Sępopolu.

Zmiany dotyczą:
- ustawienia znaku "zakazu zatrzymywania i postoju" po lewej stronie ul. Długiej patrząc w kierunku m. Smolanka oraz po prawej stronie drogi patrząc w kierunku miejscowości Wodukajmy.

Policjanci każdego roku przed Dniem Wszystkich Świętych apelują o ostrożność, ponieważ w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji miejskiej oraz włamań do domów i mieszkań. Stosując się do kilku podstawowych zasad możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji:

- na cmentarz nie zabierajmy ze sobą cennych rzeczy. Nie zostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki i pamiętajmy, by były zamknięte.

- nie pozostawiajmy w samochodach żadnych wartościowych rzeczy na widoku.

- pamiętajmy, że każde zatłoczone miejsce jest okazją dla złodzieja, uważajmy więc w tłumie. Nie nośmy portfeli w tylnych kieszeniach spodni zwłaszcza korzystając ze środków komunikacji miejskiej.

- pamiętajmy również o zabezpieczeniu mienia, pozostawionego w domu.

Podczas naszej nieobecności zakręćmy dopływ gazu i wyłączmy odbiorniki elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna. Przy planowanej dłuższej nieobecności zostawmy sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami. W przypadku posiadania alarmu pamiętajmy, by go uaktywnić.

- dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w czasie dojścia do cmentarza i powrotu do domu, szczególnie po zmroku. Pamiętajmy o tym, że osoby starsze są bardziej narażone niż inni na ataki przestępców. Przypominajmy, by w czasie wędrówki na cmentarz i w drodze powrotnej, omijały ciemne uliczki, parki, nieoświetlone przejścia i bramy. Czasami dłuższa i bardziej wyczerpująca droga pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu.

- wybierając się z dziećmi na cmentarz ustalmy z nimi podstawowe zasady zachowania w sytuacjach, kiedy na przykład się zgubią. Wyznaczmy łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem. Może to być wysoki krzyż, kapliczka, bądź brama wyjściowa. Dzieci przygotowane na tą ewentualność nie wpadną w panikę, tylko spokojnie pójdą w umówione miejsce.

- uczulmy nasze pociechy aby nie ufały osobom, których nie znają. Absolutnie zakażmy im wsiadania do samochodu z obcymi. A w sytuacji zagrożenia, aby zwróciły się o pomoc do umundurowanych funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy w tym czasie pełnić będą służbę w okolicach cmentarzy.

- kierowców prosimy o zwiększoną rozwagę, koncentrację, ostrożność, trzeźwy umysł oraz zdrowy rozsądek.

mł. asp. Beata Patecka
KPP w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages