Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Klasowa księga smaków i zapachów, czyli co można stworzyć w szkolnej bibliotece.

2016-11-23 07:08:40 (ost. akt: 2016-11-24 07:38:29)

Autor zdjęcia: Monika Rynkiewicz

W bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu uczniowie tworzą własną książkę. Nie jest to zwykła książka. To "Klasowa Księga Samków i Zapachów" na papierze czerpanym.

Czy możemy stworzyć swoją książkę? Na to pytanie można stanowczo odpowiedzieć: „Tak”, bo w szkolnej bibliotece zawsze jest coś nowego i ciekawego.

Przy współpracy szkolnego koła teatralnego, które bierze udział w projekcie „PoczytajMy” dla maluchów zostały przygotowane zajęcia, podczas których mogły one wykonać, wzorując się na pionierach tego wynalazku, czyli Chińczykach, swój własny papier czerpany.

Nie były to jednak zwykłe kartki. Zostały one wzbogacone wtopionymi w nie roślinami, a dokładnie ziołami, bo nadrzędnym celem kilku spotkań było stworzenie – w ramach programu „Jedzmy zdrowo i odpowiedzialnie” „Klasowej księgi smaków i zapachów”.

Ta autorska książka miała również zawierać materiały, które dzieci przygotowywały w domach ze swoimi rodzicami. Nie mogło się jednak obejść bez wprowadzenia do tematu dotyczącego warzyw, owoców i ziół. Wspomogły nas w tym pluszami- świeżaki, które świetnie nadawały się do utrwalenia nazw warzyw i owoców a także potraw, jakie można byłoby z nich wykonać.

Kolejny etap zajęć polegał na składaniu książki, w związku z czym dzieci zapoznały się z etapami drogi książki, jaką musi ona pokonać, aby trafić do czytelnika. Następnie młodzi autorzy podpisali się na karcie tytułowej swojego dzieła.

Dziewczęta biorące udział w projekcie nie tylko pomagały dzieciom we wszystkich zadaniach, ale przygotowały również inscenizację utworu Jana Brzechwy „Na straganie”. Aby urozmaicić swój występ, zaprojektowały uprzednio medaliony prezentujące warzywo, w którego rolę się wcielały.

Dzieci słuchały z zaciekawieniem zabawnego występu swoich starszych kolegów i koleżanek, a następnie złożyły im gratulacje. „Klasową księgę smaków i zapachów” można zobaczyć w bibliotece.

Monika RynkiewiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: MR

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages