Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła

2016-12-02 09:40:23 (ost. akt: 2016-12-02 10:25:49)

Autor zdjęcia: M.Z.

Uczniowie ze szkoły w Ponikach odwiedzili bibliotekę. Przekonały się tam jak wspaniałą zabawą i pomysłem na spędzanie czasu wolnego jest czytanie książek. Dodatkowo uczniowie wykonali ilustracje do książek oraz... napisali 9 opowiadań.

Uczniowie zerówki oraz klasy szóstej odwiedzili Bibliotekę w Wodukajmach. Wizyta ta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”. Celem zajęć było przede wszystkim propagowanie czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni oraz zdolności twórczych działań.

Na początku spotkania, p. Grażyna Wojtkiewicz i Magdalena Gutkowska dyrektor MGOK w Sępopolu, na zaproszenie których uczniowie gościli w bibliotece, zapoznały wszystkich z fragmentami utworu czeskiego autora Pavla Śruta, pt. „ Niedoparki”.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o stworkach żywiących się skarpetkami, odkryły tajemnicę zaginionych skarpetek i dowiedziały się, że każdy chciałby mieć kogoś „do pary”.

Kolejnym punktem spotkania była praca twórcza. Najmłodsi ,wraz ze swoimi starszymi opiekunami, wykonali z przygotowanych materiałów swoje wizje skarpetkowych stworów. Pracując, wykazali się pomysłowością i kreatywnością, czerpały przyjemność z tworzenia własnego Niedoparka.

Po wykonaniu pracy uczniowie klasy szóstej przeczytali „maluchom” dwa opowiadania z książki Justyny Bednarek, pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Tym razem dzieci dowiedziały się, że skarpetki marzą o wielkim świecie, karierze, dlatego wyruszają w świat, aby realizować swoje pragnienia.

Na zakończenie wizyty w bibliotece najmłodsi wykonali ilustracje do przeczytanych podczas spotkania opowiadań. Starszych czekało trudniejsze zadanie. Szóstoklasiści sami stali się pisarzami. Stworzyli dziewięć oryginalnych opowiadań, które po korekcie i wykonaniu ilustracji zostaną opublikowane.

Spotkanie to udowodniło uczniom, że czytanie może być ciekawe, a każda książka może stać się inspiracją wspaniałej zabawy.

M.Z.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages