Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Dziennikarstwo to dziedzina, która nas interesuje i chcemy wiedzieć o niej wiele

2017-03-10 11:36:58 (ost. akt: 2017-03-10 12:29:32)
Podczas warsztatów uczestnicy zdobywają wiedzę z wielu zagadnień sztuki dziennikarskiej. Poznali budowę gazety oraz zasady używane podczas pisania artykułów

Podczas warsztatów uczestnicy zdobywają wiedzę z wielu zagadnień sztuki dziennikarskiej. Poznali budowę gazety oraz zasady używane podczas pisania artykułów

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

W każdy piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbywają się zajęcia dziennikarskie. Prowadzi je Tomasz Miroński, redaktor naczelny „Gońca Bartoszyckiego”. Zdobyte przez uczestników umiejętności mają pozwolić im pisać własne teksty dziennikarskie.

Nasz opiekun, czyli pan Tomasz, przekazał nam cenne informacje o tym, jak powinniśmy pisać relacje do gazety. Dowiedzieliśmy się, na jakie pytania musi odpowiadać tekst, aby był poprawny. Przeczytaliśmy też dużo artykułów, z których czerpaliśmy wiedzę.

— Zajęcia są bardzo ciekawe i wciągające. Z niecierpliwością czekamy na kolejne. Dziennikarstwo to dziedzina, która nas interesuje i chcemy wiedzieć o niej wiele — mówią uczestniczki Ola i Nadia.

— Dowiedziałam się wielu interesujących i przydatnych rzeczy. Nasz opiekun dobrze nam wytłumaczył, jak powinien wyglądać dobry reportaż. Na zajęciach było bardzo przyjemnie i fajnie. Cieszę się, że moja nauczycielka języka polskiego namówiła mnie na nie — mówi Kinga.

Teraz wszyscy uczestnicy wiedzą, jak powinna wyglądać dobra relacja do gazety. Wiemy też, jakie są najczęstsze błędy. Dowiedzieliśmy się, z czego powinna składać się informacja do gazety.

— Warsztaty bardzo mi się podobały i wierzę, że zdobyte umiejętności będę w stanie wykorzystać w przyszłości – dodaje Aleksander.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia w piątki o g. 16 do Domu Kultury w Sępopolu.

Kinga Arodź, Aleksandra Kozieł, Nadia Rogińska, Michał Michalski, Aleksander Piluk — uczestnicy zajęćCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages