Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Młodzi posłowie z gimnazjum w Sepopolu

2017-05-09 11:19:52 (ost. akt: 2017-05-09 11:30:48)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Po raz kolejni uczniowie Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu będą reprezentować województwo warmińsko – mazurskie na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Zobacz także: Lokalni bohaterowie - czy powinni zostać patronami ulic w Sępopolu? Lokalni bohaterowie - czy powinni zostać patronami ulic w Sępopolu? Posłowie z Sępopola na Sejm Dzieci i Młodzieży proponują zmianę nazw dwóch ulic w tym mieście. Chcą nadać im nowych patronów: Księcia Józefa Giedrojcia...
Kacper Siudek i Bartosz Szyndler w ramach XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zaproponowali projekt pod nazwą: "Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej".

Za ten pomysł zostali ocenieni najwyżej w naszym województwie i dlatego wezmą udziału w seminariach w dniu 13 maja, które odbędą się w Sulejówku oraz w posiedzeniu komisji w dniu 14 maja, które odbędzie się w gmachu Sejmu. Następnie 1 czerwca wraz z 458. młodymi posłankami i posłami spotkają się w sali plenarnej Sejmu RP podczas XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Przypominamy, że zadanie Bartosza i Kacpra polegało na wyszukaniu nazw ulic, placów, budynków użyteczności publicznej, które swoją nazwą propagują systemy totalitarne i zaproponowaniu lokalnych bohaterów, którzy powinni stać się patronami naszej przestrzeni publicznej.

Uczniowie ustalili, że należy zmienić nazwy dwóch ulic w Sępopolu – ulicy 22 lipca i ulicy Karola Świerczewskiego. Kacper i Bartosz zaproponowali, żeby patronami ulic zostali Książę Józef Jan Giedroyć i Stefan Grodzicki.

Ich propozycje spotkały się z pozytywnym odzewem ankietowanych mieszkańców Sępopola, którzy w ponad 80% poparli ich propozycje. Mamy nadzieję, że władze lokalne poważnie wezmą pod uwagę tych kandydatów przy nieuniknionej zmianie nazw ulic.

Działania Bartosza i Kacpra przyniosły już pewien efekt. Sołtys pan Adam Papierzyński i radny gminy pan Stefan Wojnicz wspólnie z mieszkańcami Lisek, zainspirowani działaniami uczniów, postanowili uczcić postać Stefana Grodzickiego pamiątkową tablicą, która zostanie w najbliższym czasie wzniesiona w Liskach, miejscowości której mieszkał, pracował i trenował Stefan Grodzicki.

Mamy też zapewnienie pana Wojnicza, że będzie wspierał kandydaturę Stefan Grodzickiego na patrona ulicy w Sępopolu w czasie najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej.

FM

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FM

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sepopol #2241956 | 83.9.*.* 10 maj 2017 17:55

    Brawoo !!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages