Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wiatrowiec. Szkoła ma już 70 lat

2017-05-30 07:16:19 (ost. akt: 2017-05-30 07:24:09)

Autor zdjęcia: Jakub Kusio

W sobotę 20 maja Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu obchodziła jubileusz 70-lecia. Był to czas na wspomnienia, refleksje, i dobrą zabawę. Organizatorzy jubileuszy przygotowali liczne atrakcje.

Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu 20 maja 2017 roku obchodziła jubileusz 70 - lecia

W pięknie udekorowanej placówce mogliśmy przywitać licznie przybyłych zaproszonych gości: władze gminy i powiatu, dyrektorów szkół, absolwentów, emerytowanych nauczycieli i pracowników oraz rodziców i uczniów.

Pani dyrektor Zofia Gawryś serdecznie i ciepło powitała przybyłych na jubileusz 70-lecia szkoły. W swoim wystąpieniu wyraziła podziękowanie i uznanie dla wysiłku pierwszych dyrektorów i nauczycieli, którzy w niełatwych warunkach, bez żadnego zaplecza dydaktycznego, podjęli się trudnego zadania, jakim było kształcenie dzieci.

Ważne wydarzenia i fakty z kart historii szkoły przedstawiła była dyrektor, p. Leokadia Górczyńska.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.

W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki, telefony z ciepłymi słowami. Udział w uroczystości wzięli : burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk, z-ca burmistrza Piotr Łazar, sekretarz gminy Beata Pakuła oraz przewodnicząca Rady Miejskiej. Beata Jarzynka.

Swoją obecnością zaszczycili nas także wicestarosta powiatu bartoszyckiego J. Zbigniew Nadolny i radna powiatu Dorota Górecka.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół gminy Sępopol: I. Bujalska, B. Szerszunowicz, S. Woliński, E. Deleżuch, proboszcz parafii św. Anny w Sokolicy ks. R. Zaniecki, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Sępopolu, pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępopolu i Rada Rodziców.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, który rozpoczął zespół Saga działający pod kierunkiem D. Niewęgłowskiej przy Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach.

Do krainy wspomnień zabrali nas absolwenci, rodzice i uczniowie, prezentując humorystyczny program pt. „70 lat minęło”. Ten niecodzienny spektakl wraz z dekoracjami przygotowała. Dorota Łuszczyk we współpracy z nauczycielami: D. Majcher, I. Lubieniecką, O. Bilitiuk, rodzicami, absolwentami i uczniami szkoły.

W muzyczno – sentymentalną podróż zaprosili obecnych gości pierwsi członkowie zespołu wokalnego ,,Skowronki” w składzie: E. Kowalczyk, E. Trzcińska, E. Motyka, K. Maciopa i B. Pilipiec.

Dużą niespodzianką było wykonanie kilku utworów z akompaniamentem akordeonu, na którym grał dawny instruktor Nikodem Rak.

Zwieńczeniem uroczystości był jubileuszowy tort.

Po słodkim poczęstunku uczniowie udali się na warsztaty prowadzone przez absolwentów. Ogromnym zainteresowaniem i uznaniem, nie tylko wśród uczniów, cieszyły się warsztaty przeprowadzone przez B. Bartosewicza, obecnego wykładowcę Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W formie prezentacji multimedialnej przedstawił uczestnikom spotkania swoją drogę,(która rozpoczęła się w wiatrowieckiej szkole) do sukcesu oraz pokazał interesujące doświadczenia i eksperymenty chemiczne.

Zajęcia plastyczne dostarczyły dzieciom wiele radości i zadowolenia z samodzielnie namalowanych obrazów. Poprowadziła je absolwentka, U. Warmbier, studentka III roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Piękną dekorację z okazji jubileuszu uzupełniały obrazy pani Uli i pamiątkowa tablica poświęcona historii wiatrowieckiej szkoły.

Z okazji jubileuszu zasadzono drzewko - dąb o imieniu „Wiatrosz”, ufundowane przez Radę Rodziców.

Przybyli na uroczystość mieli okazję jeszcze raz przeżyć chwile wspomnień i niezapomnianych wzruszeń. Wielkie emocje towarzyszyły absolwentom zwiedzającym szkołę, którym towarzyszyła nadzieja, że odnajdą tu cząstkę swojej młodości i odświeżą wspomnienia.

Z zainteresowaniem zwiedzali izbę pamięci, oglądali dawne kroniki i dokonywali wpisów w księdze gości.
Bożena GawryśCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: JakubKusio

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xx #2258447 | 81.190.*.* 2 cze 2017 15:11

    POPRAW ZDJECIA

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages