Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Mamy z dumą i wzruszeniem oglądały swoje pociechy

2017-05-31 17:00:00 (ost. akt: 2017-05-31 12:18:33)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK w Sępopolu

Z okazji Dnia Matki dzieci z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pokazały to, czego nauczyły się podczas zajęć w placówce. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, czytały prozę. Mamy nie kryły wzruszenia i dumy ze swoich pociech.

— Dzieci wymyśliły, że przygotują montaż słowno-muzyczny. Przygotowania trwały tydzień. Szukaliśmy tekstów, zrobiliśmy scenariusz i małe prezenty dla mam. Na imprezie była też foto-butka, stoisko z kosmetykami — opowiada Jowita Pampuch, instruktor w MGOK, która przygotowała dzieci do występu.

— Myślę, że dla każdej mamy ten dzień jest jednym z ważniejszych w życiu i chociaż w jakiś skromny sposób należy go uczcić. Dlatego zapraszaliśmy wszystkie mamy bez względu na to, czy ich dzieci przychodzą do domu kultury, czy nie. Bardzo mnie cieszy, że odwiedziły nas tak licznie. Myślę, że wszyscy świetnie się bawili — dodaje Magdalena Gutkowska, dyrektor ośrodka kultury.

Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Mamy z dumą, a czasem wzruszeniem oglądały swoje pociechy.

— Do występu przygotowywaliśmy się dość długo, bo siedem dni. Ćwiczyliśmy sami w domu oraz podczas prób w domu kultury. Podczas występu oczywiście miałam tremę, ale najważniejsze, że mojej mamie mój występ bardzo się spodobał. Nawet się wzruszyła — mówi Sandra.

— To była wspaniała zabawa i cieszę się, że swoim występem sprawiłem mojej kochanej mamie dużo przyjemności — dodaje Michał.

Podczas spotkania nie zabrakło akcentu muzycznego. Na scenie wystąpiły panie zawiązane z sępopolskim domem kultury oraz ich dzieci. Spotkanie miało więc bardzo rodzinny charakter. Warto także zaznaczyć, że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował na lato sporo atrakcji.

— Będzie się działo — uśmiecha się Magdalena Gutkowska.
— Niebawem odbędzie się festyn dla dzieci z atrakcjami, słodyczami i programem artystycznym. Następnie zorganizujemy Noc Świętojańską, na którą zapraszamy mieszkańców nie tylko gminy Sępopol, ale również innych gmin.

W tym roku zaproponujemy nieco inną formułę spędzenia tego wieczoru i nocy, ale to niespodzianka. Podczas wakacji będziemy prowadzić stałe, codzienne zajęcia dla dzieci. W tym czasie planujemy happening, podczas którego powstaną w mieście dwa duże graffiti.

Będziemy zachęcać mieszkańców, żeby czynnie w tym uczestniczyli i tworzyli je wspólnie z artystami. W ostatni weekend lipca odbędzie duża impreza historyczna "Dawno temu w Barcji". Mieszkańcy oraz goście i turyści zobaczą, jak żyło się w okolicach Sępopola we wczesnym średniowieczu. Będą pokazy walk średniowiecznych wojów, kramy i warsztaty rzemieślników oraz gry i zabawy — zapowiada dyrektorka.

Marysia BałachowiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olo #2262334 | 83.9.*.* 8 cze 2017 15:21

    już nie mogę doczekać się atrakcji w noc świetojańską, a jaki zespół będzie grał na zabawie może ktoś wie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages