Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

W Liskach dużo się działo

2017-07-05 13:09:28 (ost. akt: 2017-07-08 07:42:57)

Autor zdjęcia: Jowita Julia Pampuch

Festyn który odbył się w Liskach na pewno należy zaliczyć do imprez udanych. Było mnóstwo rywalizacji, konkursów oraz atrakcje przygotowane przez strażaków i wojsko.

W sobotę 1 lipca w Liskach odbył się festyn z okazji rozpoczęcia lata. Do Lisek zawitał oddział Ochotniczej Straży Pożarnej z Judyt oraz wojsko. Można było sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy zorganizowanej przez żołnierzy a nawet przejechać się wozem opancerzonym.

Jedną z atrakcji był wiekowy samochód ochotniczej straży pożarnej, który ku uciesze najmłodszych - i nie tylko - woził wszystkich chętnych.

W czasie trwania festynu zorganizowano liczne gry i zabawy, dzieci rywalizowały ze sobą w przeróżnych konkurencjach takich jak dwa ognie, piłka nożna, przeciąganie liny czy biegi w workach i tor przeszkód.

Ciekawostką było to, że udział w biegach w workach oraz w przeciąganiu liny brali również ochotnicy ze straży pożarnej oraz zaproszeni żołnierze.

Po wyrównanej walce lepsi okazali się ci drudzy.

Podczas festynu dzieci zdobywały różne nagrody w postaci słodyczy, przyborów szkolnych, książek. Dużą popularnością cieszyło się stoisko gdzie dzieciom malowano odpowiednimi farbami buzie bądź doczepić sztuczne warkoczyki.

Całej zabawie przyglądała się burmistrz Sępopola pani Irena Wołosiuk, która wręczała dyplomy uczestnikom zabawy.

Nad zabawą czuwali animatorzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu, którzy dbali o dobrą zabawę podczas festynu, zapewnili nagłośnienie, muzykę.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy festynu bawili się w rytm zumby. Dla najlepszych tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych dorośli, dzieci zostały rozdane dyplomy.

W trakcie festynu świetnie bawili się licznie zgromadzeni mieszkańcy Lisek.

Jowita Julia Pampuch


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: domkultury

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kodeks Karny #2282119 | 93.223.*.* 9 lip 2017 08:31

  Art. 263§3 Kto, mając zezwolenie na posiadanie broni palnej lub amunicji, udostępnia lub przekazuje ją osobie nieuprawnionej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jest to przestępstwo indywidualne, tj. może je popełnić ten kto posiada zezwolenie na posiadanie broni palnej lub amunicji. Użyte w kodeksie karnym pojęcie zezwolenie nie jest tożsame z decyzją pozwolenie na broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Jest to pojęcie o szersze. W pojęciu zezwolenie mieszczą się wszelkie te stany faktyczne, które polegają na posiadaniu broni w oparciu o przepisy prawa. W pojęciu zezwolenie mieści się zatem prawo do posiadania broni w oparciu o pozwolenie na broń, prawo żołnierza do posiadającego przydzielonej broni służbowej, prawo funkcjonariusza państwowej formacji uzbrojonej do posiadania przydzielonej broni służbowej, prawo posiadania broni osoby dopuszczonej do posiadania broni.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Peace & Love #2281220 | 93.223.*.* 8 lip 2017 08:20

  Szanowna Pani Redaktor Jowito Julio Pampuch, przy całym respekcie dla pańskiej pracy dziennikarskiej, oczekiwałbym od Pani krytycznej oceny zezwolenia dorosłych w tym żołnierzy na " zabawę " dzieci (w asyście żołnierzy) z bronią. Nie jest to postawa kreująca pokojowy stosunek dzieci do świata, a raczej pozostawiająca w pomięci dzieci zabawowy stosunek do śmierci i zabijania. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby życzyła Pani sobie, że Pani dzicko kiedyś będzie morderca a co najmniej żołnierzem, którego głównym zadaniem jest zabijanie. Niech Pani głęboko się zastanowi nad znaczeniem wartości, które Pani kreuje w mediach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages