Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Pruski bohater będzie witał gości Sępopola

2017-07-18 20:57:28 (ost. akt: 2017-07-18 22:47:26)
Organizatorzy imprezy na tle muralu

Organizatorzy imprezy na tle muralu

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Były warsztaty breakdance, graffiti, freestyle'u oraz powstał historyczny mural. Przedstawia pruskiego wodza Diwana Klekina, który wita wszystkich gości miasta. Wszystko podczas imprezy Zabij Nudę, która w miniony weekend po raz pierwszy odbyła się w Sępopolu.

- Od dłuższego czasu staramy się pokazywać dzieciom i młodzieży rożne formy spędzania czasu wolnego, oraz zainteresować ich nietypowymi formami zajęć, takimi właśnie jak breakdance, beatbox, freestyle – mówi Magdalena Gutkowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu. - Po nawiązaniu kontaktu ze Stowarzyszeniem Zabij Nudę, których działania od jakiegoś czasu obserwowaliśmy, umówiliśmy się na wspólne zorganizowanie imprezy.

Przez dwa dni młodzi sępopolanie mogli brać udział w warsztatach breakdance, graffiti i freestyle. Prowadzili je Piotr Frąckiewicz z Kętrzyna, Mateusza Wilka z Mrągowa oraz Kamil Dudek.

- Uważam, że impreza była strzałem w dziesiątkę – nie kryje zadowolenia Magdalena Gutkowska. - Bardzo dziękujemy za to że mogliśmy wspólnie pokazać naszych mieszkańcom tego typu działania. A powstały w ciągu tych dwóch dni przepiękny mural będzie wspaniałą wizytówką naszego miasta.

Mural został namalowany na szczycie budynku przy ulicy Wojska Polskiego, przedstawia Diwana Klekina, wodza Bartów podczas II powstania pruskiego (1260–1274). Pierwszy raz jego działania militarne odnotowano w kronikach w 1263 roku, kiedy to zaatakował krzyżacki oddział wycofujący się spod Walewony nad rzeką Guber. W starciu odniósł ciężką ranę, co przyczyniło się do skutecznej ucieczki Krzyżaków. Diwan Klekin miał swoje włości na rzeką Guber w bliżej nie ustalonym miejscu.

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu, Stowarzyszenie Zabij Nudę przy wsparciu Burmistrza Miasta Sępopol Ireny Wołosiuk.

Tomasz Miroński

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages