Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

W Romalinach powstanie nowa droga. Kolejna inwestycja w gmine Sępopol

2017-07-21 19:45:07 (ost. akt: 2017-07-21 19:55:33)
Podpisanie umowy miedzy Grzegorzem Kierozalskim, dyrektora  ANR O/T w Olsztynie i Ireną Wołosiuk, burmistrz Sępopola

Podpisanie umowy miedzy Grzegorzem Kierozalskim, dyrektora ANR O/T w Olsztynie i Ireną Wołosiuk, burmistrz Sępopola

Autor zdjęcia: Archiwum

Agencja Nieruchomości Rolnych O/T w Olsztynie udzieliła bezzwrotnej pomocy finansowej na budowę ciągu pieszo-jezdnego zlokalizowanego w obrębie Gaj, osadzie Romaliny. To kolejne środki pozyskane przez Gminę Sępopol na tego typu inwestycje w tym roku.

W ubiegłym roku Gmina Sępopol uzyskała wsparcie na przebudowę dróg i chodników zlokalizowanych na nieruchomościach będących we władaniu ANR O/T w Olsztynie, na łączną kwotę 785 952,60 zł., czyli w mieście Sępopol, Liskach, Stopkach Osadzie, Judytach.

Inwestycje zostały zrealizowane i rozliczone, a nieruchomości przekazany umowami w formie aktów notarialnych do gminnego zasobu nieruchomości. W bieżącym roku na wyłonienie wykonawcy oczekują inwestycje w Wiatrowcu, Przewarszytach, Domaradach, Langankach i Parku. - Dzięki bardzo dobrej współpracy i ogromnej życzliwości pana Grzegorza Kierozalskiego, dyrektora ANR O/T w Olsztynie, w tym roku gmina uzyskała wsparcie na różne inwestycje w wysokości łącznie około 800 000 zł. Przyznane środki pokryją w 100 proc. koszty wykonania inwestycji - podkreśla Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

- Od września 2017r następcą prawnym likwidowanej Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego będzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który jedną z siedzib będzie miał zlokalizowaną w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Mamy nadzieję, że nowa instytucja będzie również rozumiała sytuację oraz potrzeby gmin rolniczych, jaką jest nasza gmina - dodaje.

Pełnomocnikiem do spraw utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został wiceminister Zbigniew Babalski. Nową instytucją ma zarządzać dyrektor generalny, powoływany przez Radę Ministrów, na wniosek ministra rolnictwa.

Źródło: sepopol.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pochodzę z tej gminy, ale teraz jestem #2292176 | 178.235.*.* 21 lip 2017 20:04

    gdzie indziej. Widzę że w ostatnim czasie pojawia się dużo artykułów o rozwoju dróg w tej gminie. Mam nadziejże, że tak jest, bo to Polska klasy F :( Proponuję szukać jednocześnie jakichś szans rozwoju przemysłu. Wiem, że kadry są słabe, ale one będą mocniejsze jak zaczną powstawać jakieś przedsiębiorstwa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages