Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Promowali zdrowy tryb zycia

2017-10-23 15:15:45 (ost. akt: 2017-10-23 16:26:25)

Cittaslow to propozycja zdrowego życia, ale nie tylko. Również wspieranie lokalnej przedsiębiorczości oraz kultywowanie miejscowej kultury i tradycji. Od roku Sępopol jest członkiem Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia.

W ostatnim czasie odbywały się imprezy i inicjatywy mające na celu promocje idei Cittaslow w lokalnym środowisku. W ostatnią sobotę sierpnia w ramach projektu "Cittaslow — miasteczka aktywnej rekreacji” zorganizowano Spływ Kajakowy Łyną w Duchu Slow. Na starcie przy ujściu rzeki Guber do Łyny zjawiło się 40 mieszkańców miasta i gminy Sępopol, z burmistrzem Ireną Wołosiuk na czele. Uczestnicy mieli do pokonania trasę z Sępopola do Stopek. Dotarcie do celu zajęło kajakarzom dwie i pół godziny. Po spływie, we wspaniałej atmosferze odbyło się spotkanie kulturalno-rozrywkowe.

Podczas Międzynarodowego Tygodnia Cittaslow odbywającego się we wszystkich miasteczkach sieci, Urząd Miejski w Sępopolu ogłosił konkurs dla uczniów na „Eko ślimaka Cittaslow”. Wpłynęło aż 69 prac ze wszystkich szkół z terenu gminy, w tym pięć prac grupowych. Pomysłowość naszych uczniów nie znała granic. Na przykład świetlica w Zespole Szkolno-Przedszkolnym stworzyła „Pana Ślimaka”, na którego zużyto około 120 butelek, litr farby, 4 metry bibuły, 2 rolki taśmy klejącej, 35 rolek po papierze toaletowym i wiele, wiele innych odpadów. Udało się wyhodować nie lada ślimaka, który ma około 150 cm wysokości i około 170 cm szerokości. Prace można podziwiać w Galerii „S” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Sępopol, mimo krótkiego stażu w sieci miast Cittaslow, podejmuje działania, które jak najbardziej są tożsame z założeniami idei „miast wolnego życia”.

Magdalena Puciato
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szok #2362581 | 88.156.*.* 29 paź 2017 15:14

    jak patrzę na te zdjęcia. Szczególnie te krótkie rękawki... A u nas pada i pada. Temperatura nie przekracza 8 stopni. A łuwas lieto i lieto ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages