Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

"Mówimy bez słów" - spektakl profilaktyczny

2017-12-05 08:10:08 (ost. akt: 2017-12-05 08:14:54)

Autor zdjęcia: Monika Rynkiewicz

"Mówimy bez słów" to spektakl zmuszający do refleksji. Tematem przewodnim przedstawienia jest świat szkolnych spraw, problemów, konfliktów, tworzących się grup i odrzuconych jednostek, podkreślenie maksymy, że to, co złe, nigdy nie zwycięży.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu, a dokładniej w zaciszu biblioteki od kilku lat działa koło teatralne, które łączy dwa światy: świat książek ze światem teatru. Uczestnicy - w ramach koła - mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru, a przede wszystkim wykorzystać ją w praktyce poprzez realizację spektakli.

Teatr to sztuka, która pozwala aktorowi wcielić się w różne role, przeżyć sytuacje, których w codziennym życiu mógłby nie doświadczyć. Teatr to nieustanne doświadczanie, przeżywanie, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, a przede wszystkim swojego wnętrza.

Uczestnicy pod koniec listopada w ramach V Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu mieli możliwość zaprezentowania się w sztuce "Mówimy bez słów" napisanej i wyreżyserowanej przez panią Monikę Rynkiewicz- nauczyciela bibliotekarza.

Tym razem chciały pokazać to, co je, a raczej nas wszystkich otacza, ale bez słów.

Tematem przewodnim przedstawienia jest zatem świat szkolnych spraw, problemów, konfliktów, tworzących się grup i odrzuconych jednostek, podkreślenie maksymy, że to, co złe, nigdy nie zwycięży. Nie trzeba dużo mówić, aby pozwolić drugiemu człowiekowi na chwilę refleksji.

Sytuacje, uczucia można pokazać za pomocą gestów, ruchu ciała, mimiki i symboli- choćby za pomocą czerni i bieli, czy rekwizytu w postaci parasolki, która raz może chronić, innym razem zadać ból, będąc bronią.

Wystawiona sztuka ma oczywiście określony temat, ale jest także otwarta na interpretacje widzów. "Mówimy bez słów" to spektakl zmuszający do refleksji.

Monika RynkiewiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MR

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages