środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Święto Sołtysa w Sępopolu już za nami!

2018-03-16 07:04:03 (ost. akt: 2018-03-16 07:07:44)

Autor zdjęcia: Promocja Sępopol

Dzień Sołtysa obchodzili w Sępopolu sołtysi i przewodniczący osiedli. Ten szczególny dzień przypada na 11 marca ale to w piątek, 9 marca burmistrz Sępopola zaprosiła sołtysów do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury , aby osobiście podziękować im za czas i pracę na rzecz naszej gminy.

11 marca to coroczne święto, obchodzone w celu wyrażenia uznania wszystkim sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych, zwykle wiejskich społeczności. Sołtys jest organem wykonawczym sołectwa, czyli jednostki pomocniczej gminy. Obecnie sołtysa wybierają mieszkańcy danego sołectwa – zwykle zostaje nim osoba z miejscowej społeczności, która pozostaje na bieżąco w sprawach lokalnych, jest zaangażowana i aktywna.

Współcześnie do obowiązków sołtysów, oprócz reprezentowania sołectwa na zewnątrz, należy m.in. zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwał rady gminy czy też pobieranie podatku rolnego i leśnego.

W podziękowaniu za ich ciężką pracę i działania na rzecz mieszkańców zorganizowane zostało spotkanie na którym pani burmistrz wystosowała uroczyste powinszowania a także wręczyła upominki (w formie zestawów ręczników) by w ten sposób uhonorować tych którzy działają na rzecz wspólnego dobra.

- To niezmiennie szczególnie ważne święto dla mnie, mam świadomość jak istotną rolę pełnią sołtysi na swoich terenach i to właśnie oni wraz ze swoimi mieszkańcami ,swoją pracą, pomysłami i aktywnością w różnych działaniach dopełniają całość urzędu nad którym mam przyjemność sprawować władzę. Z tego miejsca chcę jeszcze raz podziękować wszystkim sołtysom, sołtyskom i przewodniczącym by życzyć wytrwałości i cierpliwości - mówiła burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UMSEPOPOL

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages