Derby w klasie okręgowej: Łyna Sępopol — Cresovia Górowo Iławeckie

2018-03-30 10:49:35(ost. akt: 2018-03-30 11:02:28)
Na zdjęciu mecz Cresovii Górowo Iławeckie i Łyny Sępopol w sierpnia ub.r.

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Trzecia wiosenna kolejka w piłkarskiej klasie okręgowej przyniesie trzecie derby powiatu bartoszyckiego. W sobotę 31 marca Łyna Sępopol będzie podejmowała Cresovię Górowo Iławeckie (g. 16).
Dla obu drużyn będą to drugie w tej rundzie derby. Cresovia ma za sobą zwycięstwo nad Victorią w Bartoszycach (1:0), Łyna bezbramkowy, wyjazdowy remis z Granicą Bezledy (zagrano wtedy na bartoszyckim boisku ze sztuczną nawierzchnią).

Poza tym w rundzie rewanżowej drużyna z Sępopola pokonała u siebie 3:1 Omulew Wielbark i tym samym wciąż jest niepokonana w tym sezonie na swoim boisku (7 zwycięstw i remis), a górowianie tydzień temu przegrali u siebie 3:4 z Wilczkiem Wilkowo.

W tabeli Łyna zajmuje 4. miejsce (27 pkt, 8-3-6, bramki 36:33), Cresovia jest na 7. pozycji (25, 7-4-6, 32:27).

W pierwszej rundzie mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się przerwaniem spotkania jeszcze w pierwszej połowie. Górowianie wygrali wówczas walkowerem.