środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Święto Szkoły w Sępopolu

2018-05-21 13:43:59 (ost. akt: 2018-05-21 13:46:54)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

"Człowiek jest wielki (...) przez to, czym dzieli się z innymi" — pod tym hasłem Gimnazjum w Sępopolu już po raz ósmy obchodziło święto patrona.

Dla całej społeczności był to dzień niezwykły, ponieważ rok 2018 jest ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Najpierw uczniowie klas drugich gimnazjum przeprowadzili w klasach IV-VII warsztaty. Młodsi, pod czujnym okiem starszych kolegów, poprzez zabawę (rozwiązywanie interaktywnych quizów, krzyżówek, rebusów) poznawali życie i działalność Ireny Sendlerowej.

Następnie wyjątkowym wydarzeniem była uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Ważnym momentem części oficjalnej uroczystości było przyznanie Tytułu "Uczeń Otwartego Serca". Warto podkreślić, że w tym roku Kapituła miała bardzo trudny wybór, ponieważ wpłynęło aż pięć nominacji, co nas bardzo cieszy.

Wśród pretendentów znaleźli się: Dominika Orłowska, Weronika Stankiewicz, Zuzanna Pycko, Rafał Tucki i Maciej Jarzynka. Laureatką została Zuzanna Pycko — uczennica klasy III A gimnazjum. Zuziu, gratulujemy z całego serca Tobie i Twoim rodzicom.

Po części oficjalnej gimnazjaliści przedstawili montaż słowno-muzyczny, podczas którego pokazali, że Sendlerowa dokonała dzieła niezwykłego i inspiruje nas, społeczność szkolną, by pomagać drugiemu człowiekowi, by być otwartym na jego cierpienie. Potwierdziły to wypowiedzi naszych absolwentek, laureatek Tytułu "Uczeń Otwartego Serca", Aleksandry Sinkiewicz i Joanny Waręckiej. Jesteśmy dumni, że dziewczęta nie zaprzestały swojej działalności na rzecz innych ludzi i wartości naszej patronki: miłość, tolerancja, pokora nadal są ważne w ich życiu.

Zwieńczeniem uroczystości, tradycyjnie już, był konkurs. W tym roku jednak do rywalizacji zostały zaproszone trzy drużyny złożone z przedstawicieli uczniów, nauczycieli i Urzędu Miejskiego w Sępopolu. Wszystkie zespoły wykazały się szeroką wiedzą dotyczącą życia i działalności Ireny Sendlerowej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięzcą została drużyna w składzie: Zuzanna Pycko, Lucyna Basiukiewicz i Anna Malazdra. Serdecznie gratulujemy!


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: kea1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages