Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

W SĘPOPOLU BĘDĄ WALCZYĆ I OPOWIADAĆ KAWAŁY

2018-06-06 21:16:59 (ost. akt: 2018-06-06 21:42:02)
- Zapraszam do Sepopola wszystkich, którzy potrafią opowiadać kawały, będzie można ze swojego talentu zrobić użytek i wygrać atrakcyjna nagrodę – zachęca Błazen Jojosz

- Zapraszam do Sepopola wszystkich, którzy potrafią opowiadać kawały, będzie można ze swojego talentu zrobić użytek i wygrać atrakcyjna nagrodę – zachęca Błazen Jojosz

Autor zdjęcia: Anna Panas

SĘPOPOL\\\ Wesoło będzie na II Odysei Historycznej w Sępopolu. Wszystko za sprawą konkursu „Sępopolski Śmiechała”. Mogą w nim wziąć udział i wygrać atrakcyjną nagrodę wszyscy. Będzie też emocjonująco, ciekawie i w klimacie średniowiecza. Będzie można też posłuchać zespółu disco dance 4EVER.

Już po raz drugi Diwan Klekin, wódz plemiona Bartów podczas II Powstania Pruskiego zagości w Sępopolu. Na przedmurzu będzie słychać szczęk oręża. Najmężniejsi wojowie z Polski i Rosji staną naprzeciw siebie, aby w walce zdecydować, kto najzręczniej operuje mieczem i tarczą.

— Zapraszamy na wyprawę do czasów, kiedy na sępopolskiej ziemi mieszkali wczesnośredniowieczni Bartowie. Będzie gwarnie i smacznie, bo na przybyłych gości będzie czekało smaczne jadło i napitki — mówi Magdalena Gutkowska, dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.

— Będzie też emocjonująco, bo w niedzielę 17 czerwca w turnieju o miecz wodza Bartów Diwana Klekina zmierzą się dzielni wojowie Słowian, Bartów i Wikingów. Jednak w tym roku będzie też wesoło. Wszystko za sprawą „Dnia Sępopolskiego Śmiechały”. Zatem oprócz wszystkich zainteresowanych historią, zapraszamy do Sępopola ludzi, którym uśmiech nigdy nie schodzi z twarzy. Po to, żeby wzięli w udział w naszym konkursie — zachęca dyrektorka ośrodka kultury.

Gdy opowiadasz dowcipy, twoi słuchacze płaczą ze śmiechu? Znasz setki, tysiące kawałów na każdą okoliczność? Zatem ten konkurs jest właśnie dla ciebie. Przygotuj kilka swoich najlepszych kawałów i zgłoś się do organizatorów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zarejestrować się do konkursu można mailowo: mgok_sepopol@wp.pl lub telefonicznie: 89 761 32 04. Zgłoszenia będą też przyjmowane podczas imprezy.

A poprowadzi ją najweselszy człowiek ze średniowiecza — Błazen Jajosz, czyli Michał Wróbel, który na co dzień jest doktorem nauk biologicznych. — Na dworach królewskich funkcja błazna była doceniana — mówi Michał Wróbel. — Błazen dworski nie tylko zabawiał władcę, ale miał również prawo coś mu wytknąć. Był także kimś w rodzaju doradcy. Będę pomagał i doradzał również uczestnikom konkursu, dlatego jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, niech wie, że znajdzie we mnie wsparcie. — Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń, tylko apelujemy o dobry smak — dodaje Magdalena Gutkowska. — Opowiadanie dowcipów nie jest tylko męską domeną, dlatego serdecznie zapraszamy też panie, które, jak podpowiada doświadczenie, często fantastycznie opowiadają kawały.

To wszystko odbędzie się 17 czerwca. Jednak dzień wcześniej również będzie ciekawie. O g. 15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż prac Jana Bachara i wystawa „Skarby ziemi wydarte”, gdzie swoje zbiory zaprezentują pasjonaci historii z Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjne Rosenthal. Natomiast o g. 19 na stadionie w Sępopolu zagra zespół naRok, a po nim gość specjalny imprezy, czyli zespół disco dance 4 Ever. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański, a potem spławianie wianków Łyną przy muzyce zespołu Warmianki Sępopolskie. Po nich odbędzie się pokaz fireshow grupy artystycznej Signum. Ten dzień imprezy zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Patronat nad imprezą objęła Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

TOMASZ MIROŃSKI


http://m.wm.pl/2018/06/orig/plakat-dawno-temu-w-barcji-1-471537.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages