Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Zawsze masz dobry humor i opowiadasz dowcipy? Chcesz wygrać atrakcyjną nagrodę? Zapraszamy do Sępopola

2018-06-12 21:26:35 (ost. akt: 2018-06-12 22:21:18)
— Zapraszam do udziału w konkursie mieszkańców oraz gości Sępopola, którzy mają poczucie humoru i dystans do siebie. Będziemy się dobrze bawić — mówi Michał Wróbel, Błazen Jajosz, czyli Michał Wróbel, który na co dzień jest doktorem nauk biologicznych

— Zapraszam do udziału w konkursie mieszkańców oraz gości Sępopola, którzy mają poczucie humoru i dystans do siebie. Będziemy się dobrze bawić — mówi Michał Wróbel, Błazen Jajosz, czyli Michał Wróbel, który na co dzień jest doktorem nauk biologicznych

Autor zdjęcia: Anna Panas

Już niedługo (17 czerwca) w Sępopolu będzie emocjonująco, ciekawie i wesoło. Na II Odysei Historycznej odbędzie się konkurs „Sępopolski Śmiechała”. Mogą wziąć w nim udział i wygrać atrakcyjną nagrodę wszyscy zainteresowani.

Gdy opowiadasz dowcipy, twoi słuchacze płaczą ze śmiechu? Znasz setki, tysiące kawałów na każdą okoliczność? Zatem ten konkurs jest właśnie dla ciebie. Przygotuj kilka swoich najlepszych kawałów i zgłoś się konkursu "Sępopolski Śmiechała”. który odbędzie się 17 czerwca o godzinie 15:15 na przedmurzu przy ulicy Długiej w Sępopolu. Organizatorzy konkursu zapraszają do udziału ludzi, którym uśmiech nigdy nie schodzi z twarzy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zarejestrować się do konkursu można mailowo: mgok_sepopol@wp.pl lub telefonicznie: 89 761 32 04. Zgłoszenia będą też przyjmowane podczas imprezy.

A poprowadzi ją najweselszy człowiek średniowiecza — Błazen Jajosz, czyli Michał Wróbel, który na co dzień jest doktorem nauk biologicznych. — Na dworach królewskich funkcja błazna była doceniana — mówi Michał Wróbel. — Błazen dworski nie tylko zabawiał władcę, ale miał również prawo coś mu wytknąć. Był także kimś w rodzaju doradcy. Będę pomagał i doradzał również uczestnikom konkursu, dlatego jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, niech wie, że znajdzie we mnie wsparcie.

— Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń, tylko apelujemy o dobry smak — dodaje Magdalena Gutkowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu, organizatorka imprezy. — Opowiadanie dowcipów nie jest tylko męską domeną, dlatego serdecznie zapraszamy też panie, które, jak podpowiada doświadczenie, często fantastycznie opowiadają kawały.

Tego dnia na przedmurzu będzie też słychać szczęk oręża. Najmężniejsi wojowie z Polski i Rosji staną naprzeciw siebie, aby w walce zdecydować, kto najzręczniej operuje mieczem i tarczą. — Zapraszamy na wyprawę do czasów, kiedy na sępopolskiej ziemi mieszkali wczesnośredniowieczni Bartowie. Będzie gwarnie i smacznie, bo na przybyłych gości będzie czekało smaczne jadło i napitki — dodaje Magdalena Gutkowska,

To wszystko odbędzie się 17 czerwca. Jednak dzień wcześniej również będzie ciekawie. O g. 15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż prac Jana Bachara i wystawa „Skarby ziemi wydarte”, gdzie swoje zbiory zaprezentują pasjonaci historii z Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjne Rosenthal. Natomiast o g. 19 na stadionie w Sępopolu zagra zespół naRok, a po nim gość specjalny imprezy, czyli zespół disco dance 4EVER.

Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański, a potem spławianie wianków Łyną przy muzyce zespołu Warmianki Sępopolskie. Po nich odbędzie się pokaz fireshow grupy artystycznej Signum. Ten dzień imprezy zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Patronat nad imprezą objęła Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

TOMASZ MIROŃSKI

http://m.wm.pl/2018/06/orig/plakat-dawno-temu-w-barcji-1-471537.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages