Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Współpraca Polsko-Niemiecka w Sępopolu trwa już 25 lat

2018-07-26 08:31:13 (ost. akt: 2018-07-26 08:34:51)

Autor zdjęcia: Promocja Sępopol

Rozmawiali po angielsku, niemiecku i po polsku, trochę pomagając sobie gestami. W Sępopolu od 8-15 lipca br. odbywało się letnie spotkanie 20-osobowej grupy młodzieży z Niemiec. Byli to uczniowie w wieku 12-16 lat ze szkół w Lägerdorf i okolic. Z tym miastem Sępopol ma umowę partnerską już od 25 lat.

Uczestnikom projektu zapewniliśmy bogaty program wypoczynku, w którym nie było czasu na nudę. Odbyło się wiele wycieczek i atrakcji które zapewniały codzienną zabawę i integrację na której najbardziej nam zależało. Młodzież uczyła się nie tylko języków ale poznawała nasz region od strony historycznej, fauny i flory, czy też uczyła się zwyczajów i tradycji obu państw.

Dzięki zrealizowanemu programowi wymiany osiągnięto cel - pogłębienie więzi pomiędzy polską i niemiecką młodzieżą.

Niemieccy uczniowie poznali cząstkę historii i kultury polskiej, codzienność i zwyczaje mieszkańców Sępopola. Młodzież szybko uświadomiła sobie, że ma podobne zainteresowania, upodobania muzyczne, styl ubierania i sposoby spędzania czasu wolnego.

Coraz mniejszą barierę stanowił język, niewidoczne były uprzedzenia, to znacznie ułatwiło nawiązanie kontaktów, a bycie ze sobą podczas zabaw, rywalizacji i wspólnego działania dało podłoże do zawierania przyjaźni.

Odwiedziny dodały kolorytu nie tylko naszej młodzieży ale także wszystkim mieszkańcom, zainteresowania obcym językiem ożywiło ludność naszej gminy. Pobyt zakończył się odwiedzinami w budynku Urzędu Miejskiego w Sępopolu.

Na znak przyjaźni młodzież i opiekunowie z Niemiec wręczyli pani burmistrz sadzonkę drzewa jabłoni która ma być symbolem zawartego partnerstwa.

Najważniejsze, że już za rok zawarte znajomości będzie można odnowić podczas rewizyty w Niemczech.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UMSEPOPOL

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages